Zisky sociálních sítí v roce 2012 - polovinu tvoří příjmy z reklamy

26. 7. 2012 | BD
Na sociálních sítích nejsme jen uživateli, ale i zbožím, které sítě prodávají inzerentům.

Příjmy z reklamy na sociálních sítích výrazně rostou. A podle analytické společnosti Gartner budou tvořit i nadále hlavní zdroj příjmů. V letošním roce by si sociální sítě celkově měly vydělat asi 16,9 miliard dolarů, ze kterých více jak polovinu (8,8 miliard) budou tvořit příjmy z reklamy.

Ve srovnání s loňským rokem je to nárůst o více jak 40 %, kdy sítě jako Facebook, Twitter nebo hudební síť Spotify vydělaly 11,8 miliard dolarů. Počet lidí, kteří už sociální sítě používají, je poměrně vysoký. Další uživatelé přibývají pomaleji než na začátku, ale na příjmy z reklamy to vliv v podstatě nemá. Vývoj v této oblasti je totiž stále na začátku - to dokazují i sociální sítě, které s reklamou teprve začínají - například Foursquare v těchto dnech nabídl firmám první placenou možnost pro propagaci v rámci této geolokační služby.

Pozornost se také přesunuje z uživatelů, kteří se přihlašují přes počítače na mobilní uživatele. Reklama v mobilní verzi je dalším zdrojem vyšších příjmů pro budoucnost, stejně jako e-commerce. Pro rok 2016 odhaduje firma Gartner příjmy sociálních sítí na 34 miliard dolarů.

Vedle reklamy přináší peníze sociálním sítím i hry. Zynga, Wooga, Gree a další v letošním roce vydělají podle odhadů přes 6 miliard dolarů. Další peníze proudí z předplatného na hudebních a video sítích. Ty ve srovnání s ostatními zdroji příjmů sociálních sítí představují jen “drobné” - 278 milionů dolarů. To dokazuje, že lidé dávají přednost službám zdarma, i když obsahují reklamy.

Reklama na sociálních sítích se neustále vylepšuje. Snaží se uživatele více zapojit a získat o nich více informací. Čím více toho budou inzerenti o uživatelích vědět, tím více budou ochotni za ně zaplatit.

Zdroj: www.techcrunch.com


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: