Značka kávy Nescafé instalovala v Japonsku vertikální kapsle pro šlofíka ve stoje

18. 9. 2023 | Petr Michl
Jak přežít náročný pracovní den? Značka Nescafé instalovala do své kavárny spací kapsle, kde si můžete dát „zdravotního šlofíka“ uprostřed dne.

Pro mnohé lidi funguje šálek kávy jako malý „šlofík“, co jim má doplnit zásoby energie na zvládnutí celého dne. Kavárna Nescafé Harajuku v japonském Tokiu se pro své zákazníky rozhodla tento způsob odpočinku podpořit a zalít ho svým kofeinovým životabudičem: instalovala totiž vertikální spací kapsle.

V nich si lidé mohou zdřímnout vestoje, respektive částečně vzpřímeně / částečně v kleče. Pracovní morálka spojená s dlouhými hodinami „v plném nasazení“ je v Japonsku vyhlášená a není náhodou, že právě v této zemi má „smrt přepracováním“ vlastní slovo „karoši“. Vyskytují se i případy zaměstnanců, co vydechnou naposled přímo u svého pracovního stolu. Tito lidé ale pravděpodobně nepatří mezi ty, co si dávali „zdravotního šlofíka“ uprostřed dne.

Právě na ty jsou ideální vertikální kapsle zvané Giraffenap. Vyvinula je truhlářská firma Koyoju Plywood Corporation a uvnitř lidé najdou poličku, sedátko k sezení a plochy na podporu hlavy, holení a chodidel. Z logiky věci byste v poněkud netradiční poloze neměli trávit celou noc, ale na rychlé „nabití baterií“ to je ideální. Přitom už jen dvacetiminutový spánek může výrazně přispět ke snížení únavy a stresu a ke zlepšení koncentrace.

Pro co nejlepší účinek Nescafé doporučuje vypít před usnutím šálek kávy, aby po probuzení mohl kofein plně účinkovat. Kapsle si jde rezervovat na japonských webových stránkách Nescafé.

Zdroj: Nescafé Harajuku 

 

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: