Znak londýnského metra v novém. Červený kruh doplnily další ikony z ovladače Playstation

20. 11. 2020 | Kristýna Vozková
Kruh, čtverec, trojúhelník a křížek. Vstup do londýnského metra zdobily na dva dny všechny ikony z ovladače pro PlayStation. Značka Sony navíc změnila i názvy stanic podle některých ze svých her.

Na trhu je nově již pátá edice herní konzole PlayStation. A kampaň k její propagaci je skutečně hravá. Značka Sony se totiž spojila s londýnským správním orgánem pro dopravu Transport of London a přetvořila světoznámý znak metra do podoby symbolů na ovladači k herní konzoli. Kromě ikonického červeného kruhu tak vstup do metra na Oxford Circus označuje i zelený trojúhelník, růžový čtverec a modrý křížek. 

Nový herní kabát ale dostal i interiér metra na linkách Bakerloo, Victoria a Central. A netýká se to jen výzdoby vlakových souprav a zastávek. Změnily se i názvy některých stanic. Ze stanice Mile End se tak stala „Miles End“ (na počest spuštění videohry Marvel Spider-Man: Miles Morales), Seven Sisters je nyní „Gran Turismo 7 Sisters“, West Ham byl přejmenován na „Horizon Forbidden West Ham“ (podle připravovaného „Horizon Zero Dawn“) a z Lancaster Gate je „Ratchet and Clankaster Gate“ (podle dobrodružné hry „Ratchet and Clank“).

Novými vstupy do metra se mohli návštěvníci kochat jen 48 hodin. Alternativní názvy stanic i jejich výzdoba zmizí až v polovině měsíce srpna. Ale kdo ví, třeba se v londýnském dopravním podniku rozhodnou ponechat spíše ty kreativnější varianty. Minimálně fanoušci PlayStation by to jistě ocenili.

Zdroje: lacriaturacreativa.com, mashable.com


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: