Angry Birds se dostali do vesmíru díky tweetu od NASA

26. 3. 2012 | Bednářová Daniela
Po dobytí Facebooku následoval jediný možný krok výše - do vesmíru.

Na počátku všeho stál tweet, který americká NASA poslala tvůrcům kultovní hry Angry Birds. “Máme o něco výkonnější počítače, než tomu bylo v roce 1969. Pokud se ve vesmíru najdou prasata, pomůžeme s vysláním vašich ptáčků do kosmu.” Společnost Rovio Mobile na to opravdu zareagovala. Uplynul rok od odeslání této zprávy a vesmírní Angry Birds spatřili světlo světa.

NASA se podílela nejen na vývoji, ale i na propagaci hry Angry Birds Space. Astronaut Don Pettit předvedl přímo ve vesmíru, jak se asi budou vystřelení ptáčci ve stavu beztíže chovat. Ke slavnostnímu spuštění udělala finská herní společnost minulý čtvrtek (22. března) z věže Space Needle v Seattlu obří prak nabitý červeným ptáčkem. To ale není z propagace hry všechno. Ve spolupráci s National Geographic vyšla kniha o vesmíru, časopis pro iPady The Daily popisuje vývoj hry a vesmírní Angry Birds se dostali i na jídlo.

Hra je primárně určena pro mobilní telefony, ale existují i verze pro tablety a pro počítače. Patří mezi nejvíce stahované hry vůbec, celkem zaznamenala více jak 700 milionů stažení. Hra Angry Birds byla v únoru spuštěna i na Facebooku a už teď ji za den hraje průměrně 2,5 milionu uživatelů největší sociální sítě.

Rovio se snaží z popularity naštvaných ptáčků vytěžit co se dá. Velkou část jejích příjmu momentálně tvoří příjmy z prodeje reklamních věcí - plyšoví Angry Birds, oblečení a jídlo s jejich motivem, a také se už točí film. V tomto roce plánuje Rovio několik dalších her a možná se i dočkáme obrácení herní perspektivy na stranu prasat.

Zdroje: www.techcrunch.com, www.forbes.com


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: