Aplikace Facebook Messenger pro Android má již 1 miliardu stažení

11. 6. 2015 | Petr Michl
Facebook Messenger zdolal velký milník. Dosáhl na 1 miliardu stažení aplikace pro operační systém Android.

Facebook Messenger zdolal velký milník. Dosáhl na 1 miliardu stažení aplikace pro operační systém Android. S touto informací se pochlubil David Marcus, který se může ve Facebooku pyšnit titulem vice president of messaging. A to tak, že sdílel s nímek z Google Play s odznakem za 1 miliardu stažení, který dostává aplikaci do společnosti jen pár vyvolených.Facebook Messenger podstupuje v posledních měsících neustálé změny. Je zřejmé, že největší sociální médium chce skutečně přeměnit aplikaci, jež začala pouze jako z Facebooku vyříznutý chatovací nástroj pro mobilní zařízení, v platformu pro komunikaci uživatelů s podniky i třeba pro místo vhodné pro e-commerce nabídky.

Před  několika  dny byla zveřejněna informace o nové funkci, která umožní rychle sdílet informaci o tom, kde se nacházíte i s fotografií polohy na mapě. To otevírá spoustu zajímavých příležitostí, včetně těch komerčních.

Už dřívě byla oznámená možnost platit přes Facebook Messenger vhodná například pro vyrovnání se mezi přáteli po zaplacení společného účtu v restauraci.

Dalekosáhlejší důsledky pro budoucnost může mít ale plán omezit e-mailovou komunikaci mezi lidmi a podniky. Důvodem toho má být Messenger for Business.

Na závěr připomeneme to, že Facebook Messenger má i svou webovou verzi. Na desktopu používáme už skoro jen ji. Psaní si v rámci chatu, jež je součástí Facebooku, je oproti tomu doslova uživatelsky bolestná zkušenost.

Štítky dokumentu: Facebook Mobilní aplikace
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.