Bang With Friends boří tabu – sexuální aplikace bere Facebook útokem

31. 1. 2013 | Petr Michl
To, že je sex jedním z hlavních témat internetu, je známá věc. Aplikace Bang with Friends ho nicméně přináší i do míst, kde se nesmí ani kojit – na Facebook.

To, že je sex jedním z hlavních témat internetu, je známá věc. Před nástupem sociálních sítí bylo také sledování jeho video záznamů snad nejpopulárnější kratochvílí na celé síti. Nejdominantnější sociální médium dneška, Facebook, se hlásí ke spojování lidí, se sexualitou se ovšem moc „nekamarádí“. Místo na něm nemají dokonce ani kojící matky. Kombinaci dosud zapovězeného nicméně může přinést facebooková aplikace Bang With Friends.

 

Jejím cílem je zbořit některé ze společenských bariér, které brání vzniku sexuálních vztahů. Po přihlášení do aplikace uvidíte seznam vašich FB přátel opačného pohlaví (a zatím bohužel i těch stejného, pokud na svém účtu své pohlaví neuvádějí). Když pod určitou osobou zakliknete „Down to Bang“, vyjádřili jste, že byste nebyli proti společnému sexu. Kouzlo zachraňující od společenských trapasů spočívá v tom, že se to dotyčná osoba nedozví, pokud i ona nesdílí stejný názor vyjádřený také s „Down to Bang“ u vašeho profilu. V případě takové shody jsou obě strany informovány emailem.

 

Aplikace zaznamenává opravdu rychlý růst. Za první 4 dny se na ní registrovalo 20 tisíc uživatelů a prý už nalezla 1000 „bang“ shod. Dle Mashable se počet uživatelů za týden provozu vyšplhal na 30 tisíc. Zatím je aplikace zaměřená primárně na heterosexuální muže a ženy. Různé ilustrační grafiky v rámci aplikace naznačují, že je tvořena především z mužského pohledu. Je zřejmé, že pro její úspěch je nutné, aby se do ní zapojily i ženy, které se svoji sexuální otevřenost nebudou bát vyjádřit. Verze pro homosexuální uživatele je nicméně v přípravě také, stejně jako odstranění nedostatků, jež jsou nalézány až v reálném provozu (donedávna se např. nabídka přátel zobrazovala včetně sourozenců uživatele).

 

Tvůrci aplikace chtějí zatím zůstat v anonymitě. Dosud o nich víme jen to, že za kontaktním emailem s infantilním pojmenováním pimpin@bangwithfriends.com se skrývá trojice mladých mužů z Kalifornie. V rozhovoru pro The Daily Beast uvedli, že především poskytují lidem snazší přístup k pravdě týkající se možnosti sexuálního vztahu s někým z jejich sociálního okruhu. Uživatele očekávají zejména mezi středoškoláky, vysokoškoláky a čerstvými absolventy. Jejich přístup má v sobě alespoň deklaratorně i určitou romantickou nadstavbu: „Není to jen o sexu na jednu noc, více je to o umožnění větší upřímnosti ve vzájemných vztazích lidí… Doopravdy věříme, že po společném sexu se vztah vyvíjí.“ Doporučili by tvůrci aplikaci opravdu každému? Jeden z tvůrců přiznal, že by byl nerad, aby ji používala jeho mladší sestra. To se samozřejmě nedá vyloučit. Uvedení věku v rámci Facebookového profilu je dobrovolné. Nijak nevymahatelný spodní věkový limit pro uživatele největší sociální sítě je 13 let, takže Bang With Friends se odvolává pouze na něj s tím, že nesbírá informace o nikom, kdo by byl mladší. 

 

Zdroje: www.thedailybeast.com, www.buzzfeed.com, www.bangwithfriends.com
 


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: