Cena za nejlepší videospot o České republice jde do Německa i na Valašsko

21. 3. 2022 | redakce
Mezinárodní soutěž videospotů propagujících Českou republiku, Tourfilm 2022, zná své vítěze. Padesátka subjektů soutěžila ve svou kategoriích, porotu nejvíce zaujala německá prezentace vinařské turistiky České republiky a zimní tradice na Valašsku.


Zdroj: Budget Traveller

Letošního ročníku soutěže Tourfilm 2022 se zúčastnilo zhruba padesát českých i zahraničních tvůrců se svými spoty, propagujícími Českou republiku, a to ve dvou kategoriích. Porota, složená ze třech ředitelů zahraničních zastoupení agentury CzechTourism, zástupce centrály agentury CzechTourism v Praze, zástupce festivalu MFDF Ji.hlava a tvůrce z oblasti dokumentaristiky, udělila dvě hlavní ceny a dvě čestná uznání.

Hlavní cenu v kategorii Mezinárodní soutěž 2022 získaloněmecké tvůrčí duo Budget Traveller sesvýmspotem Czech Republic’s Hidden Wine Country.

„Atraktivní záběry, emotivní narativ, generační propojení, tradice a poetika. Jedna jediná minuta stačí k tomu, abyste si řekli, to chci na tom místě také prožít. Proto jsem hodnotila spot Destinační společnosti Valašsko vysokou známkou.Spot Czech Republic´s Hidden Wine Country od autorky Sabiny Wulf jsem hodnotila těmi nejvyššími známkami, protože se jedná o snímek, kde je velmi dobře technicky a atraktivně zpracovaná rozmanitá turistická nabídka Jihomoravského kraje očima zahraničního návštěvníka. Spot je moderní, dynamický, estetický, vyzařuje z něj radost ze zážitku a pohoda, je skvělou pozvánkou k návštěvě jižní Moravy," okomentovala porotkyně a ředitelka zahraničního zastoupení agentury CzechTourism ve Španělsku Markéta Lehečková svou volbu.

Hlavní cenu v kategorii Mezinárodní soutěž - tradice 2022 pak získala Destinační společnost Valašsko a spot Valašsko WINTER.

„Kilometry upravených běžkařských stop, široká nabídka lyžařských areálů, nezapomenutelné Pustevny se znovuzrozeným Libušínem, chuť a vůně valašských frgálů, ale i kus tradice a historie, které na Valašsku může objevit každý, kdo jej navštíví, jsou esencí zimního videa o Valašsku,“ uvedla Martina Hovořáková z Destinační společnosti Valašsko, která vítězný spot v kategorii Tradice do soutěže příhlásila a dodala:

„Cílem našeho zimního videa bylo návštěvníkům nabídnout ochutnávku napříč celým Valašskem s tím, že každý si může u nás najít a prožít to, co má rád a cítit se doslova jako v pohádce.“

 

CzechTourism udělil také dvě čestná uznání. První patří Olomouckému kraji za jeho spot představující nabídku vodních sportů v kraji.

Další čestné uznání pak náleží Brnu za jeho koncept #brnotruestory.

Vítězná videa (vítězná a čestná uznání) získají medializaci v marketingových aktivitách agentury CzechTourism. Snímky se objeví mimo jiné na cestovatelském portálu Kudy z nudy, na sociálních sítích destinační značky #VisitCzechRepublic (Facebook, Instagram, YouTube), a to na všech jejich jazykových mutacích po celém světě a budou využity i různých kampaních agentury. 

Vítězi v obou kategoriích navíc získají trip po Česku v hodnotě 50 tisíc Kč, který jim umožní vytvořit další obsahový materiál z České republiky.

Soutěž agentura CzechTourism vyhlásila na počátku letošního roku, videosnímky v délce max. 15 minut přitom sbírala pomocí akvizice svých zahraničních zastoupení a medializací na českém trhu.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: