Český lev v letošním vizuálu sází na eleganci i hravost

7. 2. 2022 | redakce
Variabilní písmo 'Chloé' od maďarského designéra Miklóse Kisse slouží jako základ vizuální identity Českého lva, která staví na noblese a eleganci. Autorkou je Jana Krchová.

Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) rozdá své výroční ceny již po devětadvacáté v sobotu 5. března 2022 ve Dvořákově síni pražského Rudolfina. Vizuální styl Českého lva se letos vyznačuje noblesou, elegancí a typograficky čistou linií. „Po turbulentních skoro 2 letech, které byly pro film složité, jsme se chtěli vrátit k tomu, co je z našeho pohledu na světě filmu, a zvláště výročních cenách, pro diváky přitažlivé – určitá noblesa, vystoupení ze všednosti,” vysvětluje autorka grafického designu Jana Krchová. Variantu elegantního písma Chloé dokázala využít nejen k čisté a elegantně uměřené oficiální grafické tváři Českého lva, ale i k vtipnému řešení stylového merchandisingu.

Udílení cen Českých lev se uskuteční v přímém přenosu České televize na ČT1
5. března od 20.10 hodin z pražského Rudolfina. Večerem diváky provede poprvé moderátor Jiří Havelka.

„S kolegou Ondřejem Fučíkem jsme vybrali variabilní písmo od sousedů 'Chloé' maďarského designéra Miklóse Kisse, který jej uvedl v loňském roce. Líbila se nám jeho spletitost a napětí tahů, ale i křivky, které kontrastují s hranami ústředního vizuálního motivu, hlavičky lvíčka. Sám autor uvádí, že jej pojmenoval po své krásné, ale nevyzpytatelné kočce. Nám litera C mrskající se ocas kočky, respektive v našem případě lva, evokuje. Vše tedy do sebe zapadlo,” vysvětluje Jana Krchová, která jako grafická designérka spolupracuje na různých televizních a filmových produkcích a je mimo jiné autorkou grafiky k seriálu Ochránce. Nový vizuál se bude objevovat v online prostoru a tištěných médiích, outdooru a samozřejmě bude na televizních obrazovkách také leitmotivem samotného večera.

Mile vtipným a hravým protipólem elegantní střídmosti a uměřenosti loga a hlavní grafické linie letošního Českého lva je způsob, jakým autorka pojala doplňkový merchandising. Citoslovce, které najdeme například na poznámkovém bloku či hrnku, si od dětství spojujeme s majestátním králem zvířecí říše, ale stejně tak je můžeme připsat filmovému recenzentovi, zapisujícímu si první myšlenky po premiéře nebo fanouškovi stříbrného plátna, zívajícímu u prvního šálku ranního čaje nebo kávy po poněkud prodloužené návštěvě kina z předchozího večera. Tyto i další předměty je možné zakoupit v e-shopu na webu Českého lva.

Kam dál? 


Zdroj: Badiucao

Hokejista drtící tibetského mnicha bodycheckem mířeným na hlavu, krasobruslař v krvi nebo biatlonistka popravující Ujgura — i to jsou díla od čínského umělce Badiucaoa. Díky iniciativě sinologů na ně narazíte v metru v Praze a v ulicích Plzně a Brna. Podívejte se všechny vizuály ZDE

Sdílejte tento článek:
Podobné články: