Chystá Google vlastní sociální síť?

29. 6. 2010 | ILE
Na začátku stál jeden tweet od Kevina Rose, šéfa služby Digg. V něm byla poměrně podstatná informace - s odvoláním na důvěryhodný zdroj Rose oznámil, že Google chystá protivníka Facebooku. Sociální služba má mít název Google Me. Zpráva vzbudila velký zájem na odborných blozích a postupně ji přejala i některá tištěná média.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Na začátku stál jeden tweet od Kevina Rose, šéfa služby Digg. V něm byla poměrně podstatná informace - s odvoláním na důvěryhodný zdroj Rose oznámil, že Google chystá protivníka Facebooku. Sociální služba má mít název Google Me.
Zpráva vzbudila velký zájem na odborných blozích a postupně ji přejala i některá tištěná média. Přestože Google jako vždy nebude podobné šumy komentovat, je třeba brát Rosovo prohlášení poměrně vážně. Je jasné, že Google má potenciál postavit se Facebooku. A také je jasné, že pokud zareaguje rychle, mohl by přetáhnout i část nespokojených Facebookových klientů. Navíc může (podobně jako to zkoušel se službou Buzz) využít kolem 200 milionů uživatelů Gmailu, ke kterým by mohl přidat nějakou tu menší odkoupenou sociální síť.
Podle některých publicistů se Google může pokusit etablovat na trzích, kde Facebook není zcela "pevný v kramflecích", zejména v Rusku a latinské Americe. Pokud tak však chce učinit, neměl by otálet a měl by spustit službu Google Me co nejdříve.

Štítky dokumentu: Facebook Google Twitter

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: