Click for more: Na Facebooku se začíná objevovat vlastní video sekce

15. 12. 2015 | Petr Michl
Stačí jeden klik a jste na úplně jiném Facebooku. Podívejte se, jak vypadá vlastní video sekce, která překrývá news feed.

 

O tom, že Facebook začíná chystat vlastní video sekci, jsme informovali již v polovině října. Nyní se začíná objevovat i v našich news feedech.

Říjnové prohlášení Facebooku mluvilo o tom, že mobilní aplikace dostane vlastní video sekci, která bude přístupná i z počítače v kategorii „Oblíbené“. Lidé v ní budou moci objevovat, sledovat a sdílet videa, která sami chtějí a spadají do jejich oblasti zájmu. Bude možné si prohlížet videa uložená na zhlédnutí později, videa, která se líbí přátelům nebo která sdílí stránky sledované uživatelem. Nic takového v aplikaci zatím nevidíme, ale na desktopu to je jiná.

Před pár dny se u videí začala objevovat call-to-action Click for more" (na obrázek můžete kliknout - pozn. red.).Po rozkliknutí jste převedeni do overlay prostředí překrývajícího váš news feed. Video, které jste sledovali, je umístěné uprostřed černého pozadí.

Na jeho spodním okraji je playlist dalších videí, jež čekají na přehrání. Po ukončení rozkliklého videa se tak děje automaticky po uplynutí 5 vteřin. V tomto Facebook připomíná YouTube i kolečkem s okrajem signalizujícím, kdy se tak stane.

To, co bude obsahem playlistu, nebylo dosud jasné. Ze zhlédnutí několika videí to ale vypadá, že nejde o výběr podobných videí od různých Stránek zcela vybraných Facebookem, ale o další videa od autora toho prvního.  U našeho příkladu se tak jednalo o další videa zpravodajského portálu ATTN, nešlo však o videa nutně chronologicky řazená. Ve výběru se vyskytovala poměrně často drogová tematika, stejně jako u prvotního videa rozkliklého z news feedu.

Dosud jsme nespatřili před dalšími videi pre-roll reklamy, které přijdou pravděpodobně později s poučenějšími inzerenty. Právě pro jejich umístění přitom Facebook dedikovanou video sekci vytvořil.  Až díky nim bude možné financování tvůrců a jejich potenciální přesun z YouTube. O této problematice si přečtěte více v článku Facebook útočí na základy YouTube. Nabídne tvůrcům videí podíl na příjmech z reklamy.

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: