Co se děje na kampusu - Facebook se vrací ke školám

13. 4. 2012 | Bednářová Daniela
Skupiny pro školy na Facebooku jen pro studenty a učitele s aktivním školním emailem.

Facebook začal původně jako univerzitní síť. Popularitu, kterou na Harvardu získal, pak šířil mezi další prestižní americké univerzity (Ivy League). Vztah ke školám má tedy Facebook velmi silný. Nyní spouští zcela nové skupiny pro školy a vrací se k některým prvkům, se kterými začínal.

Při otevření Facebooku široké veřejnosti, byly odsraněny některé pro studenty funkční prvky. Byl zde například prvek Třída, který umožňoval studentům kontaktovat spolužáky ze stejných přednášek. Vyhledávání lidí fungovalo v rámci společných kolejí.

Hlavním důvodem, proč je zapotřebí speciálních stránek po školy, je lepší bezpečnost. Doposud se totiž ke skupině spolužáků či absolventů mohl přidat i marketér převlečený za spolužáka. To se změní díky nové podmínce pro vstup do školní skupiny. Bude totiž vyžadován přístup přes aktivní školní email.

 

Většina škol už se svými studenty přes Facebook komunikuje. S novým systémem to ale vypadá, že budou muset své stránky vytvořit znovu. V rámci skupin pro školy budete moci se svými spolužáky sdílet dokumenty, bavit se o předmětech, posílat si zadání úkolů, fotky či poznámky, nebo se informovat o různých akcích. Postupně budou skupiny pro školy spouštěny v jednotlivých zemích. U nás si ještě chvíli počkáme.

Zdroje: www.allfacebook.com, www.mashable.com

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: