Cybertruck Tesly získává silného rivala. Vysílá ho LEGO

28. 11. 2019 | Petr Michl
Tak toto vozidlo se jen ta nerozbije. LEGO trolluje Teslu a její Cybertruck.

Uvedení vozu Cybertruck, prvního pickupu z továrních linek automobilky Tesla, je již nyní legendární. Alespoň zdánlivě se na něm nevyvedlo několik důležitých věcí: design samotného auta a demonstrace jeho nerozbitnosti. Z obojího si dělá legraci dánský výrobce stavebnic LEGO.

Přesněji řečeno zásluhy si připisuje social media tým značky pro Austrálii. Na jejím Facebooku se totiž pro Cybertruck objevil vážný konkurent: LEGO kvádr na kolečkách. Vše ve stylizaci podobné propagačním fotkám originálu Tesly. Později pak příspěvek převzal i globální twitterový účet LEGO Group.

Evoluce trucku je tady. Zaručeně nerozbitné,“ říká popisek. Druhá věta je pak přímým výsměchem okamžiku, kdy Elon Musk poprosil lead designera Franze von Holzhausena, aby se snažil rozbít sklo auta mrštěním ocelové koule. Inu, rozbilo se a dokonce dvakrát ze dvou pokusů.

Popravdě bez oné demonstrace by jeho nerozbitnost snad nikdo nezpochybňoval, cybertruck připomíná armádní obrněné BVP (tedy bojové vozidlo pěchoty) z budoucnosti. Teď už ale více věříme LEGO alternativě. Už jen pro ten fakt, že žádná okna nemá.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: