Dnes vláda projedná zrušení billboardů u dálnic

4. 1. 2010 | ILE
Návrh Libora Ježka o zrušení billboardů se dostal na dnešní program vlády. Podle Ježkových slov může být právě nevhodně umístěná reklama kolem dálnic příčinou vysoké nehodovosti a proto by měla zmizet. Billboardy v ochraném pásmu dálnic a rychlostních silnic jsou mnohaletým českým problémem, který se dosud nedočkal řádného projednání.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Návrh Libora Ježka o zrušení billboardů se dostal na dnešní program vlády. Podle Ježkových slov může být právě nevhodně umístěná reklama kolem dálnic příčinou vysoké nehodovosti a proto by měla zmizet. Billboardy v ochraném pásmu dálnic a rychlostních silnic jsou mnohaletým českým problémem, který se dosud nedočkal řádného projednání. Přitom některé plochy jsou více než rizikové - zejména ty, co vznikaly mezi rokem 1989 a 1997, kdy získávaly často souhlas s umístěním stavby na dobu neurčitou, navíc mohly stát jen kousek od krajnice.
Současná snaha, jakkoli je vedena dobrým záměrem, je ovšem velmi hloupě načasovaná. Jak uvádí Lidové noviny, právě letos totiž začne postupně končit platnost jednotlivých smluv nejsilnější firmě podnikající v tomto segmentu, společnosti News Outdoor. Smlouvy, uzavřené už na začátku 90. let s její předchůdkyní, společností Quo, končí v rozmezí let 2010 až 2012. Pak by měly konečně zmizet od českých dálnic i reklamní panely News Outdoor, které podle údajů Ředitelství silnic a dálnic představují 97 procent všech reklam kolem dálničních tahů.

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: