Facebook Live je dostupný pro všechny uživatele iPhonů v USA

1. 2. 2016 | Petr Michl
Čas univerzální dostupnosti Facebook Live se blíží. Nyní ho mají k dispozici všichni uživatelé iPhonů v USA.

Ještě v prosinci to bylo o prvních veřejných testech. Nyní již Facebook dal možnost sdílet video v reálném čase všem uživatelům v USA s mobilním zařízením s operačním systému iOS.

Použití je poměrně intuitivní. Uživatelé Facebook aplikace pro iOS naleznou u políčka pro napsání statusu vedle ikony pro sdílení lokace také funkci Live. Na začátku zadáte krátký popis videa, začnete nahrávat a rovnou sdílíte. Vidíte přitom počet diváků. Ti mohou i v průběhu streamování přidávat k videu komentáře.  K dispozici je také Suscribe tlačítko, které je pak upozorní při dalším vysílání konkrétního uživatele.

Hlavní výhodou oproti konkurenčnímu Periscope patřícímu Twitteru je to, že se video po natočení automaticky ukládá. Jeho autor se pak může rozhodnout, zdali ho nechá na svém profilu trvale, nebo ho smaže. Na Periscope se oproti tomu video do 24 hodin smaže.

Produktový manažer Facebooku Vadim Lavrusik potvrdil, že velmi brzy přijde úplné rozšíření i pro uživatele Androidu. Očekává se také, že zanedlouho zmizí omezení pouze na americký trh a dočkají se i další země.

Zdroj:  Facebook Newsroom

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: