Facebook rozšiřuje hudební možnosti

30. 10. 2018 | Milada Zemanová
Pokud rádi sdílíte hudbu s přáteli, měli byste zbystřit. Nově můžete své oblíbené skladby zařadit do Stories, již brzy i na osobní profil a pokud holdujete zpěvu na playback Lip Sync Live, můžete se těšit na rozšíření o titulky.

Vyjádřit své emoce či názory pouhými slovy může být někdy obtížné a právě v takových případech je velmi užitečná hudba. Facebook si je toho vědom, a proto představil nové nástroje, díky kterým mohou lidé sdílet svou lásku k muzice. Novinkou tak je nástroj Music (Hudba), který bude k dispozici ve Facebook Stories, dojde k rozšířeníLip Sync Live a brzy bude možné přidávat písně i na osobní profily.

Hudba ve Facebook Stories

Od tohoto týdne je možné přidávat písně k fotografiím a videím, které sdílíte v rámci Facebook Stories. Stačí vzít fotografii či video, zvolit ikonu „nálepka” a vybrat tu s hudbou. Pak si již najdete požadovanou skladbu a přidáte ke svému Stories nálepku s názvem skladby a interpretem. Tyto Stories budou viditelné i v news feedu.

Rozšíření Lip Sync Live a přidání titulků

Lip Sync Live spočívá v tom, že si vyberete skladbu od hudebního interpreta a následně imitujete zpěv. Tato oblíbená funkce se nově rozšířila do více zemí a přidala hudební titulky.

Podle Facebooku mnoho uživatelé volalo po tom, aby během jejich zpěvu byly ve videu současně vidět i hudební titulky (tzv. lyrics), a tato sociální platforma se jim rozhodla vyhovět.

Facebook se již delší dobu snaží vytvořit vlastní hudební aplikaci a napodobuje Tik Tok (dříve Musical.ly). Tuto aplikaci využívá 60 milionů uživatelů denně a je oblíbená zejména u teenagerů.

Písně na profilu

Facebook myslí i na ty, co chtějí zveřejnit, které písně zrovna poslouchají nebo své hudební favority. Již brzy tak bude k dispozici funkce, díky které snadno připnete zvolenou píseň na svůj profil.

Ostatní uživatelé si tuto píseň budou moci přehrát a současně uvidí i s ní související fotografie a alba. Následně si mohou tuto píseň připnout na vlastní profil.

Zdroje: Facebook, Wersm, Gadgets 360

Štítky dokumentu: Facebook Mobilní aplikace
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.