Facebook spustil Stories pro Skupiny a Události

16. 11. 2017 | Milada Zemanová
Facebook Stories nově nabízí funkce, které v originální verzi nebyly k dispozici. Například, že uživatelé mohou sdílet Stories, které uvidí pouze členové konkrétní skupiny.

Uživatelé mohou nově na Facebooku ve Skupinách a Událostech využívat Stories, které jsou viditelné jen pro jejich ostatní členy. Tento nástroj může být zajímavý například pro plánování svateb, setkání, oslav, apod. Zainteresovaní lidé získají soukromý hashtag, díky kterému budou moci do konverzace přispívat a současně ji však neuvidí nikdo nepozvaný.

Uveřejňování Stories budou korigovat administrátoři podle klasických pravidel pro příspěvky na zdi. Mohou tedy rozhodnout, jestli do Stories může přispívat kdokoliv, nebo jednotlivé příspěvky budou podléhat schválení.

Produktový manažer Facebooku, Connor Hayes, pro TechCrunch k tomuto nástroji uvedl: „Poskytne řadě lidem možnost vyprávět příběh z různých úhlů.”

Tyto Stories bude vidět nejen v Událostech a Skupinách, ale také v horní části timeline. Na všech těchto místech budou moci lidé sdílet své informace.

Snapchat má svůj vlastní nástroj pro soukromé skupiny, ale tato novinka je spíše podobná skupinovému chatu, do kterého pošlete Stories. Facebook tak umožňuje skupinám sdružujících se kvůli svým zájmům, profesím, lokalitám či názorům, aby vytvářely obsah, který je sice nezajímavý pro jejich přátele, ale upoutá pozornost lidí z dalších společných okruhů.

Ve videu níže si můžete prohlédnout, jak společné Stories v Událostech fungují.

V současné době uživatelé, kteří pro ušetření dat pracují s Facebook Lite, nebudou moci tyto nové Stories aktivně publikovat. Prozatím si je budou moci pouze prohlížet. Facebook však uvedl, že brzy by i ve Facebook Lite měla být k dispozici plná verze.

Facebook Stories mají navíc nahradit nástroj „Můj den”, který je k dispozici v Messengeru.

Zdroje: TechCrunch , The Verge

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: