Facebook svazuje Timeline s propagací video hovorů – zatím to je testovací fáze.

18. 6. 2012 | PeMi
Video chat na Facebooku mnoho lidí dosud vůbec nepostřehlo, s novou propagací by se to mělo změnit.

Víte, že Facebook umožňuje i videohovory? Pokud ne, nejste v tom sami. I proto Facebook zkouší větší propagaci této služby. Některým lidem se při prohlížení Timeline jiných uživatelů zobrazilo nové tlačítko „Call“. To bylo situováno hned napravo od tlačítka „Message“ (Zpráva).

Mluvčí Facebooku řekl portálu Techcrunch, že se jedná pouze o test a není jisté, zdali se stane toto uspořádání stálou součástí Timeline. Rozhodnutí bude předcházet zhodnocení, nakolik to pomáhá většímu využívání služy. Video chat je na Facebooku už více než rok a je umožněn díky partnerství se Skype. Dosud mu však Facebook neposkytoval příliš propagace a dá se říci, že tato služba „seděla opomenutá v koutě“.

 

Dnes jsou ovšem jedním z největších lákadel Google+ pro uživatele interaktivní videokonference Google+ Hangouts. Nedávno se objevila služba Airtime, za kterou stojí jeden z bývalých členů vedení Facebooku, Sean Parker. Jedná se o zprostředkování pokecu přes web kameru třeba i neznámým lidem, spojení proběhne na základě dat uživatelů na Facebooku, tak aby se tváří v tvář potkali ti, kteří by si měli mít co říct. Oproti své inspiraci v podobě Chatroulette má mimo menšího faktoru náhodnosti při spojení osob videohovorem navíc i blok na „nemravný obsah“, takže Airtime mohou pužívat i děti beze strachu, že omylem uvidí to, co by mělo zůstat pod baloňákem exhibicionisty.

Konkurenční služba Airtime slibuje náhodné konverzace s lidmi, s kterými si máte co říct.


Video chat Facebooku je oproti tomu velice jednoduchý, bez možnosti videokonferencí pro skupiny či kompatibility s Youtube (jako mají G+ Hangouts). Hlavní výhodou je svázání s prostředím, jež mnoho lidí nerado opouští, a zpravidla velmi obsáhlý list přátel, kterým můžete zavolat. Je možné, že v reakci na konkurenci bude muset Facebook funkčnost svého videochatu v budoucnu vylepšit. Prozatím zkouší alespoň uživatelům připomenout, že takovou službu vůbec nabízí.

Zdroj: www.techcrunch.com
 

Štítky dokumentu: Facebook Google YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: