Facebook umožní uživatelům použít video místo profilové fotografie

1. 10. 2015 | Petr Michl
Už víte, jaké video na 7 vteřin by vás nejlépe vystihovalo? Facebook umožní nahradit profilovou fotografii videem opakujícím se ve smyčce.

Většina uživatelů sleduje Facebook z mobilních zařízení. I proto se Facebook rozhodl uvést změny v prostoru, který se může zdát v záplavě nových reklamních formátů a inzertních funkcí poněkud neměnný: v profilech uživatelů. Jejich nová podoba má umožnit, aby se staly mnohem více výkladní skříní osobnosti uživatele.

Místo profilové fotografie může být i video

Letos na největším sociálním médiu vypukla duhová mánie v souvislosti s podporou legalizace sňatků gayů a lesbiček ve všech státech USA. Facebook přesvědčila o tom, že lidé vnímají profilový obrázek jako příležitost k vyjádření své osobnosti a názorů. A to jde prý lépe než statickým obrázkem videem. Uživatelé proto budou mít možnost nahrát si namísto klasické fotografie až  7vteřinové video, které se bude točit ve smyčce. Klidně ho můžete nazvat pracovně GIFem, ač tento formát to prý nebude. Video se bude neustále opakovat. Po kliknutí na něj se spustí případný zvuk.


Dočasné profilovky

Facebook chce povzbudit častější změnu profilových obrázků (a videí) možností nastavení jejich dočasnosti. Doba platnosti takovéto profilovky půjde nastavit od jednotek hodin po den, týden i déle dle vlastních preferencí. Čeká váš tým velký zápas a vy mu chcete vyjádřit podporu? Váš profilový obrázek, na kterém fandíte, jasně vyjádří vaše naladění. Speciální fotografii ale můžete mít klidně i na víkendy, dovolené či jiné události.
Nový design mobilních profilů

Facebook ví, že uživatelé prohlížející cizí profil si všímají především přátel a fotografií dotyčného. Nová úprava obsah centruje. Profilová fotografie se přesune doprostřed. Hned pod ní pak bude viditelná sekce „O mně" a právě fotografie. U nich si bude moci uživatel vybrat sadu těch nejlepších, které by měli návštěvníci jeho profilu přednostně spatřit.


Video níže všechny zásadní změny shrnuje.

Nové profily se teprve testují, a to u vybraných uživatelů ve Velké Británii a v Kalifornii v USA. Změny, díky kterým budete moci dle Facebooku lépe vyjádřit své já, se mají ovšem rozšířit brzy ke všem uživatelům. Už víte, jaké video o délce maximálně 7 vteřin by vás nejlépe vystihovalo?

Zdroj: Newsroom Facebook

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: