GE Healthcare spustila na Instagramu 30minutový dokument — minutu po minutě

31. 8. 2017 | Kristýna Vozková
GE Healthcare spustila na Instagramu svůj 30minutový dokument o zdravotní péči v Indii, Africe a Východní Asii. Nepřehrála jej však najednou, nýbrž minutu po minutě.

Terri Bresenham, prezidentka pro udržitelnou zdravotní péči (President of sustainable healthcare solutions) v GE Healthcare, která je odnoží společnosti General Eletric, se rozhodla prostřednictvím dokumentů ze svých cest po Indii, Africe a východní Asii zvýšit povědomí o problematice zdravotní péče v těchto zemích a poukázat na veškerou práci, kterou ženy vykonávají, aby ji v jednotlivých komunitách zajistily.

Společně tak s týmem vytvořili 30minutový dokument, nazvaný Heroines of Health, který vypráví příběh tří žen, a který je vysílán velice specifickým způsobem - minutu po minutě na Instagramu. Každý den je vložen nový minutový klip, další část příběhu.  Během jednoho měsíce pak budete moci celý film vidět v živém přenosu na Instagramu i na Facebooku. Na tvorbě filmu spolupracovala s GE Healthcare Lisa Russell.   

Můj tým věděl, že 30minutový formát bude dobře fungovat v živém přenosu, ale museli jsme se ptát sami sebe, jak budeme distribuovat takový obsah na sociálních sítích, aby to bylo pro konzumenty na této platformě nejvíce přirozené”, řekla Sarah Wills, vedoucí komunikační kanceláře v GE Healthcare.Víme, že odběry videí – zejména na mobilních zařízeních – stále stoupají. A myslíme si, že dokumentární obsah – ať už je jedná o celý film nebo minutový klip – jako natolik přesvědčivý, že může mluvit sám za sebe. A proto jsme do toho šli.“

Dále uvedla, že je to vůbec poprvé, kdy se společnost rozhodla umístit dokument nejdříve na sociální síti. Jedním z důvodů, proč se rozhodli pro Instagram, byla možnost zaměřit se i na diváky mimo USA. Také jsou videa v jeho news feedu jsou také videa lépe viditelná i zpětně dohledatelná.

Sarah Wills dodala další výhody tohoto přístupu:

I kdyby divák viděl jen hrst klíčových videí na své zdi, naplní to naše cíle. Zejména pak v případě diváků, kteří neradi sledují dlouhý obsah. Víme také, že mnoho lidí sleduje videa bez zvuku, je tedy možné využívat popisky příspěvků jako jakési kreativní titulky. Divákovi to rychle objasní, co se ve videu odehrává. Nebo k tomu využijeme citaci některé z žen, se kterými se ve videu setkáme.”

Během jednoho měsíce bude celé půlhodinové video zveřejněné na Facebooku. Propagace probíhá také na Twitteru. Videa mají zatím více než 250 000 zhlédnutí, 80 000 liků a 400 uložení do Bookmarks (tj. záložek — funkce, která umožňuje uživatelům ukládat příspěvky na jejich účty).

Na jednotlivá videa se můžete podívat zde

Zdroje: adweek.com, newsroom.gehealthcace.com  

 

Kam dál?

Společnost General Electric patří mezi B2B podniky, které umí dlouhodobě skvěle content marketing. Šéfredaktorem jeho výkladního média, GE Reports, je Čech Tomáš Kellner. Podívejte se, jak pro něj tvoří obsah, v reportáži z posledního PR Summitu, kde byl hostem.    

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: