Google spustí v Evropě službu TV začátkem roku 2012

30. 8. 2011 | ZeB
Google spustí v Evropě službu TV. Na prestižním televizním festivalu ve skotském Edinburghu to ohlásil výkonný ředitel koncernu Eric Schmidt.

Americký internetový kolos Google spustí začátkem příštího roku v Evropě svou službu Google TV. Na prestižním televizním festivalu ve skotském Edinburghu to ohlásil výkonný ředitel koncernu Eric Schmidt. V USA je Google TV v provozu již od loňského října.

„Na dnešek jsme čekali velmi dlouho,“ prohlásil očividně dojatý Schmidt během vývojářské konference Google I/O, na níž koncern představil Google TV.

Kdo by také neměl slzy v očích, když právě vyhlásil pokračování digitální revoluce a zároveň natáhl ruku po trhu, který má hodnotu 150 miliard dolarů.

Na tolik si ročně cení někteří analytici reklamní plochu v televizní „bedně“, před níž například průměrný Čech stráví čtyři až pět hodin denně.

Zatímco počítače mají asi miliardu uživatelů a mobilní telefony zhruba dvě miliardy, televize zůstává se čtyřmi miliardami diváků médiem číslo jedna.

„TV meets web. Web meets TV – Televize vítá web. Web vítá televizi.“ Tak zní slogan, s nímž Google před rokem do nového dobrodružství vyrazil.

Pokud se mise podaří, „další generace už nebude s to uvěřit tomu, jak limitovaný byl dřív televizní svět. Stejně jako lidem pod 30 dnes není jasné, že kdysi mohla mít televize čtyři programy a jeden vypínač,“ konstatoval Jim Lanzone, šéf společnosti Clicker.com provozující internetovou televizní stránku.

Zdroj: www.ceskapozice.cz
 

Celý článek si můžete přečíst zde.

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.