Hodnota Facebooku je 100 miliard dolarů. Nevěříte?

31. 1. 2012 | BeD
Specialista serveru Business Insider odhaduje budoucnost Facebooku.

Jaké byly zisky Facebooku za rok 2011? To se dozvíme už tento týden, až dodá Komisi pro cenné papíry dokumenty potřebné pro přípravu prímárního úpisu akcií (IPO). A jakou má vlastně Facebook hodnotu? Všichni čekají se zatajeným dechem na to, až se astronomickou sumu s realizací IPO dozví.
"Zdá se vám 85-100 miliard dolarů jako příliš moc? Ne, nezbláznili jsme se. Proč by takovou hodnotu Facebook klidně mohl mít," vysvětluje jeden z předních analytiků serveru Business Insider, Pascal-Emmanuel Gobry.

Zaprvé hodnota společnosti vychází z ohodnocení budoucích pěněžních toků. To znamená, že až tolik nezáleží na tom, jaké zisky má Facebook nyní, ale jde spíš o to, jaké zisky teprve bude generovat.

 

Podle Gobryho je budoucnost Facebooku opravdu zářivá, pravděpodobně srovnatelná s Googlem nebo Microsoftem. Facebook je stejně jako zmíněné společnosti dominantním hráčem v jedné z ér nových technologií. Po éře počítačů a vyhledávačů přišla éra sociálních sítí. Obě ze zmíněných dominantních společností ve svém oboru dosáhly hodnoty kolem 200 miliard dolarů. Takže Facebook má pořád kam stoupat.


A co všechno naznačuje, že se Facebook zařadí po bok gigantů? Facebook se stává jedním z hlavních zdrojů veškerého pohybu a dění na internetu, což samo sebou znamená peníze. Má k dispozici největší množství lidí, kterým se může nabízet reklama. Má o vás kvanta informací, ty osobní nevyjímaje. S Facebookem je spojena i řada aplikací a další se nabalují. Dalším neopomenutelným znakem je i síťový efekt, který Facebook má. Dochází ke zkvalitňování obsahu samotnými uživateli.


Stručně řečeno, Facebook je a pravděpodobně i nadále bude společností udávající trendy na internetu a má velmi solidně našlápnuto připojit se k jiným technologickým velikánům a jeho hodnota může být klidně i 200 miliard dolarů.

Zdroj: www.businessinsider.com

Štítky dokumentu: Facebook Google

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: