Indický ministr chce zavést cenzuru na sociálních sítích

6. 12. 2011 | BoB
Indický ministr pro telekomunikaci Kapil Sibal požaduje důkladně kontrolovat obsah, který zasílají uživatelé na sociální sítě. Informoval o tom deník The New York Times.

Podle informací amerického deníku The New York Times požaduje indický ministr pro telekomunikaci Kapil Sibal cenzuru obsahu na sociálních sítích. Rozčílila ho prý kampaň vedená proti předsedkyni jeho politické strany Indický národní kongres na jedné facebookové stránce.

Ministr Kapil Sibal jednal v minulých dnech se zástupci Facebooku, Googlu, Microsoftu a dalších firem. Poprvé se nimi sešel asi před šesti týdny. Sibal chce, aby společnosti důkladně kontrolovali obsah, který uživatelé publikují a následně pak mazali nevhodné, hanlivé a pobuřující příspěvky. Zároveň požaduje, aby obsah ručně mazali přímo zaměstnanci.

Podle firem však není možné jeho žádosti vyhovět vzhledem k obrovskému objemu obsahu, který se na sociální sítě dostane. Rovněž by bylo nejasné, co vlastně je a není urážlivé. Navíc nejsou v takovém postavení, kdy by o tom mohly rozhodovat.

 

Zdroj: www.mashable.com, www.nytimes.com


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: