Instagram dává k dispozici odkazovou ikonku na web

26. 11. 2012 | Bednářová Daniela
Nový způsob spojení s fanoušky. Přidejte si na stránky ikonu odkazující na váš účet na Instagramu.

Instagram se řadí vedle velkých sociálních sítí jako je Facebook, Twitter, Google+ nebo LinkedIn. Nyní na webových stránkách svých oblíbených společností nebo třeba blogerů budete moci najít vedle ikonek jmenovaných sociálních sítí i speciální odkazovou ikonku směrující uživatele na webový profil na Instagramu.

 

Podle vedení Instagramu lidé už nějakou dobu o podobný prvek žádali, chtěli svým fanouškům a followerům poskytnout snadný přístup k jejich instagramovému účtu. Příchod odkazových ikon ale závisel na spuštění webových profilů. Dlouhou dobu byl Instagram dostupný jen jako mobilní aplikace. Odkazy na web tak nebyly možné. Instagram však neustále dbá na svůj status především mobilní aplikace. Prohlížení obrázků a správa profilů je sice možná i z webu, ale přidávání obrázků je vyhrazeno pouze pro mobilní aplikaci.

Odkazové ikonky na stránce jsou výhodným prostředkem pro uživatele Instagramu, kteří chtějí svůj účet více otevřít ostatním, ale je přínosný i pro Instagram jako takový. Odkazy na Facebook, Twitter, Pinterest a nyní i Instagram umožňují být v neustálém kontaktu s fanoušky či zákazníky. Nabízejí nový prostředek pro sociální spojení s oblíbenou značkou, známou osobností či oblíbeným blogerem. Pro Instagram to zase může znamenat zvýšení trafficu, nárůst počtu uživatelů a celkového zapojení. Díky ikonkám na stránkách si uživatelé Instagramu prohlédnou obrázky svého oblíbence a často se pak i podívají na svůj vlastní či další profil, kam by jinak nechodili tak často.

 

Odkazové ikonky jsou dostupné v několika různých velikostech a jejich přidání na stránku vypadá poměrně jednoduše. Můžete se k jejich vytvoření dostat přes svůj webový profil, kde kliknete na své uživatelské jméno a v menu vyberte položku “Badges”, nebo můžete jít přes odkaz instagram.com/accounts/badges. Vyberete si velikost ikonky, zkopírujte kód a vložíte na stránky.

Obliba Instagramu roste (např. během Dne díkuvzdání Američané přidali kolem 10 milionů fotek nějak spojených s tímto svátečním dnem) a nový prvek by tomu mohl ještě více napomoct.

 

Zdroje: www.techcrunch.com, www.blog.instagram.com


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: