Instagram přidává složku 'nedávno smazaných'. Bude pojistkou omylem smazaných příspěvků

5. 2. 2021 | Petr Michl
Ochrana proti vlastní nešikovnosti, nevycválaným kamarádům, ale také hackerům — tou je nová složka „Recently Deleted“ na Instagramu. Je pojistkou omylem smazaných příspěvků.

Mnoho uživatelů Instagramu toto vylepšení ocení. Nově k dispozici je totiž složka „Recently Deleted“ („Nedávno smazáno“). Instagram ji na svém blogu představuje:

„Nyní můžete poprvé zpětně prohlédnout a obnovit vymazaný obsah v aplikaci Instagramu. Fotografie, videa, Reels, IGTV videa a Stories, které se rozhodnete vymazat, budou z vašeho účtu okamžitě odstraněny a přesunuty do složky ‚Recently Deleted' (‚Nedávno smazáno').“

V dané složce nezůstanou z logiky věci Stories, jejichž životnost je 24 hodin. Vše ostatní bude ale k dispozici ještě 30 dní po smazání. To se může hodit nešikovným uživatelům, co si něco smažou náhodou, ale stejně tak i těm, co omylem dali do rukou otevřený telefon kamarádům se zvráceným smyslem pro humor. A v neposlední řadě i těm, co se stali obětí hackerů. Instagram k tomu říká:

„Víme, že hackeři někdy po získání přístupu k účtu mažou obsah. Dosud lidé neměli jednoduchý způsob, jak by mohli své fotografie a videa získat zpátky.“

Složka „Nedávno smazáno“ může v tom případě pomoci s obnovou. Je nicméně důležité dodat, že obzvláště pečlivý „mazač“ stejně dokáže obsah odstranit nenávratně. Zmíněná složka totiž funguje podobně jako „Koš“ v e-mailu. Když do ní přesunutý obsah smažete, je to natrvalo a možnost obnovy už není. V tomto ohledu nicméně Instagram také chystá vylepšení, když říká:

„Od 2. února budeme od lidí při snaze obnovit nebo smazat obsah ze (složky) ‚Recently Deleted' vyžadovat ověření.“

Zmiňovanou složku najdete v Settings > Account > Recently Deleted (Nastavení > Účet > Nedávno smazáno). Rollout zmiňovaných funkcí začal v úterý 2. února a bude pravděpodobně postupný. Nutností je aktualizaci aplikace na nejnovější verzi.


Kam dál?

Toto nebyla tento týden jediná dílčí novinka ze stejné SoMe stáje. Upozornit na nový příspěvek z feedu přesdílením ve Stories je tak snadné. Instagram má ale námitky a uvažuje o zákazu této praktiky. Možná není její engagement dostatečně vysoký, možná to uživatele otravuje…


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: