Lacoste má video kampaň pro Instagram a Vine, ale nezapomíná ani na archaické formáty

24. 3. 2015 |
Značka Lacoste novou kampaní ukazuje, co to je mobile first přístup a zároveň i pokrytí celé řady obsahových kanálů - doslova od Vine videí až po luxusní knihu o historii sportu.

 Značka Lacoste novou kampaní ukazuje, co to je mobile first přístup a zároveň i pokrytí celé řady obsahových kanálů - doslova od Vine videí až po luxusní knihu o historii sportu.

U příležitosti uvedení na trh nové tenisové LT12 rakety zveřejnila Lacoste sérii videí, které jsou uzpůsobené mobilním zařízením. Režisér a fotograf Romain Laurent spolu s pařížskou agenturou MNTSR  vytvořili 7 videí pro Instagram a Vine. Jejich čtvercový formát jasně dává najevo, že byly dělány pro mobilní obrazovky. Od krátkého představení rakety a hráčů postupují k rekreačnímu zápasu čtyřhry mezi přáteli - Wood Meets Graphite až po LT12 Meets Fairplay. Prim hraje stylovost a zaměření na detaily - ať už to jsou nášivky jména značky a loga na tričku nebo zpomalení smeče při podání. Videa jsou k dispozici i na YouTube. Chceme vás uchránit od defaultně nastavené nekonečné smyčky opakovaných videí u Instagramu, a tak je níže nabízíme právě v YouTube variantě.

 

Existují i kratší videa pro Vine.

Výše vložená 15 vteřinová videa byla propagována i na Facebooku, kde dosáhla zdaleka největšího engagementu.

Nejen novými formáty je živ marketér. Značka Lacoste má na svědomí i knihu A History of Tennis and Eleganceo historii tenisu a roli Lacoste při formování jeho stylu, kterou dostává každý, kdo si novou raketu LT12 zakoupí.

Ani zde ovšem nechybí digitální zápletka. Po zamíření fotoaparátu telefonu na některé obrázky v knize ožijí na obrazovce smartphonu ve video.



Lacoste je připisován vznik polokošile, která při hře gentlemanů nahradila na sport nepraktickou bílou košili a postupně se rozšířila i do volnočasového šatníku snad všech mužů. I po mnoha desítkách let dokáže značka s krokodýlem ve znaku držet krok s dobou - novou kampaní pro raketu LT12 to alespoň dokládá svou schopností pokrýt obsahové kanály a zaměřit se na video z pohledu mobilních zařízení.

Zdroj: MarketingLand

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.