Máme společné nepřátele?

28. 3. 2012 | BD
Hledáte si kamarády na základě společných nepřátel nebo neoblíbeného jídla? Díky nové aplikaci pro Facebook nyní můžete.

Aplikace, která má zamaskovat zvuky z toalety zní opravdu podivně, ale aplikace na označení nepřátel? Ano, i taková už je na světě.

Aplikace EnemyGraph umožňuje uživatelům jako “nepřítele” označit v podstatě všechny a všechno, co na Facebooku je. Tedy kromě dalších uživatelů i různé společnosti, jídlo, knihy, filmy nebo třeba bublinkovou fólii. Aplikace běží dva týdny a má zatím jen kolem 400 uživatelů, ale už se o ní mluví.

Výzkumníci a obchodníci prozatím sbírali informace o uživatelích sociálních sítí na základě toho, co mají rádi, EnemyGraph považují jeho tvůrci za další zdroj důležitých informací. Přátelství může vzniknout na základě sdíleného koníčku nebo oblíbené hudební skupiny, ale stejně dobře může vzniknout na základě společného nepřítele nebo nechuti k matematice. Na předních místech se v EnemyGraphu objevuje například televizní společnost mediálního magnáta Ruperta Murdocha Fox News nebo kandidát na amerického prezidenta Rick Santorum.

Aplikaci vyvinul na Univerzitě v Texasu profesor Dean Terry a jeho dva studenti Bradley Griffith a Harrison Massey. Tvůrci ale očekávají, že se jim stane něco podobného jako u jejich předchozího projektu - Undetweetable. Tato aplikace umožňovala uživatelům Twitteru pročítat již “smazané” tweety. Twitteru se to ale moc nelíbilo, a tak aplikace ukončila svoji činnost. Facebooku se obrácení jejich sociální filosofie asi také nebude moc zamlouvat.

Zdroj: www.mashable.com


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: