Messenger a Instagram představují Mizející režim

16. 11. 2020 | redakce
Messenger a Instagram umožní posílat zprávy, které automaticky zmizí, jakmile je vaše protistrana uvidí a vy opustíte chat.

Stává se, že máme chuť poslat bezprostřední zprávu – něco, co chcete v daný moment říct bez toho, aniž byste se museli bát, že vás tento výrok zpětně dožene. Přesně pro tyto situace přichází mizející režim pro Messenger a Instagram, jenž vám umožní posílat zprávy, které po čase automaticky zmizí. Funguje to jednoduše – vaše zprávy zmizí, jakmile je vaše protistrana uvidí a vy opustíte chat.

Pro aktivaci tohoto typu zpráv stačí v již existujícím chatovacím vlákně na vašem mobilním zařízení přejet prstem nahoru — rázem se tak ocitnete v mizejícím režimu. Pro návrat do běžného chatu stačí „swipnout” podruhé.

Funkce se hodí třeba pro zasílání memů, GIFů, nálepek nebo reakcí. Anebo když jen tak chcete „blbnout“ se svými přáteli, aniž by cokoliv zůstalo v historii vašeho společného chatu.

Mizející režim lze používat pouze v rámci konverzací s vašimi přáteli či lidmi, se kterými jste v kontaktu. Je navíc zcela na vás, zda se rozhodnete do režimu vstoupit, či nikoliv. Systém vás také upozorní v případě, když v době používání tohoto režimu protější strana pořídí snímek obrazovky. Pokud se nebudete cítit bezpečně, můžete kohokoliv zablokovat či konverzaci nahlásit.

Pro lepší porozumění této funkci bude všem uživatelům při prvním „swipe” zobrazeno okno s vysvětlením klíčových funkcí, včetně podrobností o blokování a nahlašování konverzací.

Mizející režim už Facebook postupně zavádí na platformách Messenger a Instagram. V současné době je k dispozici pro uživatele Messengeru ve Spojených státech a v několika dalších zemích světa. Brzy k nim přibudou i další země, včetně České republiky. V rámci platformy Instagram se na něj mohou uživatelé již zanedlouho těšit, a to v rámci nového updatu pro Instagram Messenger.

Štítky dokumentu: Facebook Instagram
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: