Meta spouští novou funkci WhatsAppu. Komunity umožní uživatelům propojit skupinové konverzace

20. 4. 2022 | Petr Michl
Nová funkce WhatsAppu nabízí hlasové hovory až pro 32 lidí nebo možnost sdílení až 2GB dat v rámci jedné vytvořené Komunity.

Komunity a instituce, jako jsou školy, místní kluby nebo neziskové organizace, používají WhatsApp ke každodenní komunikaci. Společnost Meta reaguje na jejich potřeby spuštěním Komunit, které zefektivní komunikaci propojených skupin. Komunity umožní lidem sdružit různé skupiny pod jednu pomyslnou střechu. Uživatelé tak budou moci přijímat zprávy zaslané celé komunitě a snadno spravovat menší skupiny, které jsou její součástí. Se spuštěním této funkce budou k dispozici i nové nástroje pro správce skupin, včetně možnosti rozhodovat, které z nich budou do Komunit zahrnuty. Také bude možné posílat zprávy a oznámení všem členům skupin najednou.

Meta dále přináší řadu vylepšení. Nové funkce zefektivní komunikaci a zpřehlední dění v konverzacích, do kterých se zapojuje vyšší počet uživatelů. Novinky budou zaváděny v nadcházejících týdnech, aby je lidé mohli začít zkoušet ještě předtím, než budou Komunity plně připraveny.

  • Reakce – uživatelé budou moci reagovat na zprávy pomocí emotikonů.

  • Smazání správcem – správci skupin budou mít možnost vymazat problematické zprávy z konverzací všech účastníků.

  • Sdílení souborů – velikost sdílených souborů bude navýšena až na 2 GB, aby uživatelé mohli snadno spolupracovat i na dálku.

  • Hovory pro více lidí – hlasové hovory budou nyní dostupné až pro 32 lidí.


CEO Meta Platforms, Mark Zuckerberg, uvedení Komunit okomentoval takto:

...S maximálním ohledem na soukromí a zabezpečení jsme do aplikací WhatsApp a Messenger přidali videohovory, hlasové zprávy, příběhy, obchod, platby a další funkce. Spuštěním Komunit jdeme ještě dál a umožníme lidem komunikovat nejen s blízkými přáteli, ale také se členy svých komunit.

Může jít o komunitu ve škole, kde lidé v konverzacích sdílejí a probírají důležitá rodičovská témata nebo o pracovní kolektiv, který diskutuje o firemních záležitostech. A také o sousedskou komunitu, jež probírá co se děje v jejich ulici. Uživatelé nám říkají, že k tomu chtějí používat právě WhatsApp, protože je to pro ně nejrychlejší způsob komunikace. Až dosud nebyla aplikace připravena tak, aby pro ně byla komunikace snadná..."

Zprávy odesílané prostřednictvím Komunit jsou stejně jako všechny konverzace ve WhatsAppu chráněny koncovým šifrováním. Tato technologie zajišťuje bezpečnost a soukromí uživatelů na platformě.

Zatímco jiné aplikace vytvářejí chaty pro stovky tisíc lidí, Meta se v případě WhatsAppu soustředí na podporu skupin, které jsou součástí našeho každodenního života. Komunity jsou v aplikaci teprve na začátku a budování nových funkcí na jejich podporu bude v nadcházejícím roce hlavním cílem společnosti.

Štítky dokumentu: Facebook Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: