Microsoft chce odlákat uživatele z Googlu - v nové reklamě poukazuje na nedostatky Google Dokumentů

14. 5. 2013 | Bednářová Daniela
Konkurence a reklama - v Americe se nebojí zdůraznit nedostatky konkurentů při vlastní propagaci.

Google odstává v poslední době trochu na frak od své konkurence. Microsoft se snaží zvýraznit všechna negativa, která na Google najde. Nejdřív se do něj navážel s kampaní Scroogled, ve které varoval před tím, že Google prodává informace o zákaznících Google Store zadavatelům reklamy, a nyní se zaměřil na službu Google Docs. Senior Product Manager Microsoftu pro MS Office, Jake Zborowski, vydal několik blogových příspěvků zaměřených na nevýhody používání Google Dokumentů.


Microsoft dokonce neváhal a natočil i dvě videa. První s názvem “Google Docs isn’t worth the gamble” je o tom, že převod dokumentu vytvořeného pomocí MS Office do Google Dokumentu je často hazard. Převod totiž často nedopadne zcela ideálně, což potvrzuje i řada uživatelů. Dochází ke ztrátě formátování a grafická úprava dokumentu dostává řádně na frak.

 

 

Ve druhém videu se zdůrazňuje to, že Dokumentům od Googlu chybí řada funkcí, na které jsou uživatelé MS Office zvyklí.

 

Microsoft se tak snaží přetáhnout uživatele produktů Googlu k těm svým. V případě pomlouvání Google App Store zve Microsoft do Windows Phone Store a místo Google Dokumentů doporučuje svoji online službu pro sdílení a úpravu dokumentů přes Office Web App.

Microsoft s touto taktikou možná bude i úspěšný. O pomluvy totiž nejde, Google Dokumenty opravdu mají s přežvýkáním dokumentů z MS Office potíže, pro samostatné uživatele je Office Web App stejně jako Google Dokumenty zdarma.

Upozorňovat na nedostatky svého konkurenta a zesměšňovat jej ve vlastním reklamním spotu je vcelku oblíbená forma propagace i u skutečně velkých značek. Samsung si už nějakou dobu utahuje z firmy Apple, bojují mezi sebou i automobilky - Audi ve svých reklamách ukazuje konkurenční Mercedes, ale jako pozůstatek “starého luxusu”.

Nehledě na to, že je to velmi ohraná strategie řady politiků. Je třeba ale podotknout, že je tento přístup pro konkurenci reklamou zdarma.

Zdroje: www.techcrunch.com, www.scroogled.com

 

Štítky dokumentu: Budování značky Google

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: