Microsoft Imagine Cup 2012 se snažil zlepšit svět. Vyhrál ho tým quadSquad z Ukrajiny

11. 7. 2012 | Michl Petr
Rukavice, které mění znakovou řeč na běžnou, nebo nákupník vozík, co následuje vaše kroky v obchodě – i to přinesl Imagine Cup.

Jedna z nejvýznamnějších soutěží pro vývojáře ze středních a vysokých škol se odehrála v Austrálii a nesla se v duchu šíření dobra. Microsoft Imagine Cup měl letos soutěžící ze 75 zemí, kteří se snažili přijít s nejlepšími IT projekty na téma „Představte si svět, kde technologie pomáhá řešit ty nejtěžší problémy“. I proto se většina týmů zaměřila na oblast zdravotnictví a životního prostředí.

 

Vítězem nejprestižnější kategorie Software Design byl ukrajinský tým quadSquad, který vytvořil rukavice, jež dokážou překládat znakovou řeč do řeči běžné. Více o projektu Enable Talk zjistíte na jeho stránkách, video z testování rukavic níže pak ukazuje jejich funkčnost v praxi.

 

Tým Coccolo odešel ve stejné kategorii druhý se systémem LED osvětlení, jenž je schopný navzájem komunikovat a upravit svoji intenzitu dle potřeby.

 

Skutečně atraktivní nápad představil třetí portugalský tým wi-GO, který vyvinul nákupní vozík stojící technologicky na pohyb zachycující herní konzoli Microsoft Kinect. Umí tak následovat lidský pohyb a nabízí tak využití třeba pro zdravotně postižené při nákupu. Ti by si s touto inovací nemuseli vozík tlačit, sám by jezdil za nimi. Vozík v akci ukazuje následující video.

 

Ambiciózním systémem se prezentoval německý tým Greenway, který dosáhl na Environmental Sustainability Award . Jeho chytrá navigace by měla zamezit dopravním zácpám – ne tím, že by řidiči nabízela objížďky k již ucpaným úsekům, ale s tím, že koordinuje dopravu skrze celé město.

 

Seznam vítězů ve všech kategoriích najdete ZDE. Doporučujeme i Youtube kanál soutěže, kde jsou k dispozici i prezentace finalistů v celé délce.

 

Zdroj: www.microsoft.com/en-us/news/events/imaginecup/
 

Štítky dokumentu: Facebook YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: