Norsko vrací úder. Nová kampaň Audi reaguje sérií reklam na spot General Motors

8. 2. 2021 | Kristýna Vozková
Vymazat Norsko z glóbu pěstí? Tak to Will Ferell v super-bowlovém spotu General Motors přehnal. Audi zachránilo národní hrdost sérií spotů, v nichž exceluje herec Kristoffer Hivju známý ze Hry o trůny.

Před několika dny představila společnost General Motors reklamu s názvem No Way Norway, která bude vysílána v rámci letošního Super Bowlu. Její hlavní hvězdou je Will Ferrell, který se ve spotu rozčiluje nad tím, že má země více elektronických vozidel na obyvatele než USA. Nejdříve chce zničit Norsko na plastovém globusu, který mu ale uvízne na ruce, a vzápětí se rozhodne mobilizovat své kolegy a vyráží přímo za svým úhlavním nepřítelem – do Norska.  Jeho herečtí kolegové Kenan Thompson (v kostýmu piráta a s papouškem na rameni) a Awkwafina do Norska skutečně dorazí. Samotný Will se však po strastiplné cestě nakonec ocitne v sousedním Švédsku. 

Reakce Norů na sebe nenechala dlouho čekat. Tamní pobočka značky Audi vrátila GM útok trojicí spotů s názvem Don't Hate. Imitate, za kterou stojí kreativní agentura POL z Osla. V hlavní roli se představil norský herec Kristoffer Hivju, známý jako Tormund Obrozhouba v seriálu Hra o trůny. Ten v prvním z nich během jízdy ve svém e-tronu velebí rodné Norsko. Následně je však nucen zastavit a vystoupit z vozu, protože před ním na zasněžené vozovce leží rozbitý globus z reklamy GM (zdá se, že se Ferrellovi konečně podařilo ho zbavit).  Nahněvaně jej zvedá a ptá se přímo do kamery: „Chcete nás praštit? Chcete nám tohle udělat? Mně? Světu? My se snažíme svět zachránit.” A s nešťastným výrazem se vrací i s rozbitým globusem do svého vozu. 

V dalším vystupuje z auta, přichází ke kameře a říká: Fakt nás nesnášíte, co? Ale my v Norsku s nenávistí bojujeme. Láskou. Dobrotou.” Vzápětí se zamyslí a začne zvyšovat hlas: Ne. Mlátíme se po obličeji. Ale ne makrelami…lososem. Norským lososem!” 

V posledním z nich děkuje herec za doručenou pizzu. Vzápětí ale otevře krabici a zděsí se. S ančovičkama? Vy nás musíte vážně nesnášet. Takhle Norové pizzu nejedí. Myslíte, že jíme takhle malé ryby? Ne! My jíme velké ryby!” Vzápětí odkudsi vytáhne celého syrového lososa, praští s ním doprostřed pizzy, tu přehne jako sendvič a dopřeje si pořádné sousto. Takhle jíme pizzu!” dodá na kameru.

Štítky dokumentu: Kreativní reklama
Sdílejte tento článek:
Podobné články: