Odeslané zprávy v Messengeru půjde smazat

20. 11. 2018 | Petr Michl
Dopustili jste se obřího překlepu, poslali špatnou fotku nebo nesprávnou informaci? To vše půjde v Messengeru napravit, ovšem jen po velmi omezený čas od odeslání.

Hlavní výhodou online komunikace je její rychlost a taky to, že ji můžete zahájit třeba ve 4 ráno při návratu z večírku. Někdy se ovšem může stát, že byste ráno pak svá slova nejraději vzali zpět. Nejen pro tyto případy tu je důležitý update aplikace Facebook Messenger.

Nemluvíme přitom o možnost přizpůsobit Messengeru stylově s možností vybrat si odpovídající odstín z barevného gradientu ani o zjednodušeném ovládání. I tyto novinky prý brzy přijdou, z hlediska běžného uživatele tu je rozhodně něco jednoduššího: možnost vzít svou zprávu zpět.

Dopustili jste se obřího překlepu, poslali špatnou fotku nebo nesprávnou informaci? To vše jde napravit. Budete na to ovšem mít jen 10 minut.  Pokud máte pocit, že mazat šly zprávy i nyní a bez omezení, tak šly, ale zmizely pouze z pohledu mazajícího, nikoliv příjemce. Nyní půjde o vymazání trvalé a pro obě strany. 

Popsaná situace z prvního odstavce je tak realistická, ale při odeslání nechtěné zprávy ve 4:00 byste si měli uvědomit svou chybu do 4:10. Vyspat se na to prostě nemůžete. Takto štědré ale nebývají ani jiné platformy. Například Whatsapp již tuto funkci umožňuje a dává na rozmyšlenou" hodinu.

 Viceprezident Messengeru, Stan Chodovsky, vysvětlil portálu TechCrunch, co stálo za 10minutovým limitem :

„Podívali jsme se na to, jak funguje stávající funkcionalita mazání. Ukazuje se, že když lidé mažou své zprávy, protože udělali chybu nebo poslali něco, co nechtěli, udělají to do minuty. My jsme to prodloužili na 10 minut s tím, že víc nebude potřeba."

Delší interval není dostupný zejména jako snaha nedávat příležitost kyber šikaně s možností dodatečného mazání závadných zpráv od jejich odesilatelů.  

Zdroje: TechCrunch, WERSM

Štítky dokumentu: Facebook Mobilní aplikace
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.