Po News feedu přichází na Facebooku řada i na novou Timeline

15. 3. 2013 | Petr Michl
Facebook začíná odhalovat novou podobu Timeline. Dá uživatelům větší možnost přizpůsobení, ale i výraznější prostor aplikacím.

Po představení nového News feedu přijde řada i na změny pro Timeline. Testování probíhalo v odlehlých končinách jako např. na Novém Zélandu už dříve, nyní ovšem Facebook oznámil, že se na nový vzhled Timeline mohou těšit zástupy vybraných uživatelů po celém světě, kterým se bude nová podoba postupně objevovat. Cíle updatu se ve svém zaměření shodují s těmi u News feedu, hlavní je dát řád nepořádku i více nástrojů optimalizace do rukou uživatelů. V novém designu se objevují obsah i open graph akce na levé straně stránky, příspěvky na pravé. Důležitou informací je, že se změny zatím netýkají stránek, ale pouze osobních profilů.

 


V novém vzhledu je v levém sloupci sekce „O mně", stejně jako přehled přátel, fotografií nebo aktivit používaných aplikací. Pořadí zobrazení jednotlivých prvků je nicméně nastavitelné uživateli, na top vrchní pozici si mohou dát přehled svých fotografií na Instagramu, ale i skóre z jejich oblíbené Facebook hry.


Ač jsou nové změny o moci v rukou uživatelů, dávají ji i aplikacím. Uživatelé by měli mít tendenci více se pochlubit aktivitami, které v jejich rámci dělají – ať už se jedná o Pinterest, Instagram nebo Foursquare. Lidé mohou také více dávat na odiv svoje zájmy skrze vylepšené představení svých oblíbených filmů či knih.


Nové změny jsou tak v mnohém o tom, že uživatelé projevují svoji osobnost ani ne tak vlastními příspěvky, ale obsahem, s kterým v rámci Facebooku interagují.

 

Zdroj: www.allfacebook.com

Štítky dokumentu: Facebook Instagram Pinterest
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.