Pomůcka pro výuku kódování přenese (nejen) děti do magického světa Harryho Pottera

8. 8. 2018 | Kristýna Vozková
Pokud vám až doteď nepřišlo kódování jako super zábava na letní večery, seznamte se touto učební pomůckou. Je doslova magická a její užívání naučí vaše děti kouzlit jako Harryho Pottera.

Britský technologický startup Kano, zaměřující se výrobu produktů, které učí děti základům programování hravou formou, spojil v rámci svého nového projektu síly se společností Warner Bros. a vytvořil kouzelnou hůlku, díky které bude kódování bavit nejen milovníky Harryho Pottera.

Pokud dokáže uživatel vyřešit speciální hádanky a provést hůlkou odpovídající pohyb, může se přenést do magického světa Harryho Pottera a provádět známá kouzla, jako třeba Wingardium Leviosa. Kódovacích úkolů je více než 70 a jejich splnění umožní malým čarodějům vykouzlit ohňostroj, nechat vyrůst dýni, přeměňovat zvířata, donutit létat košťata (i legendární máslový ležák). Mimo Bradavice pak může navštívit další oblíbená místa jako Příčnou ulici nebo Zapovězený les.

Samotná hůlka se skládá z několika částí, které je zapotřebí správně sestavit a komunikuje prostřednictvím speciální aplikace. Oboje je pak kompatibilní s tablety se systémem iOS i Android a s počítači se systémem Windows nebo Mac.

Zařízení je vybaveno gyroskopem, akcelerometrem a magnetometrem, díky kterým je možné přesně sledovat pohyb hůlky v prostoru a určit tak, zda malý kodér úkol splnil. Nechybí ani celá řada senzorů pohybu a bluetooth zařízení, díky kterému je možné ji spárovat s elektronickým zařízením a staženou aplikací.

V současné době je sada k dispozici pouze v rámci předprodeje za  99,99 liber nebo 99,99 dolarů. Od 1. října ale má být dostupná v USA, Kanadě, Velké Británii, Austrálii a na Novém Zélandu.

Zdroje: businessinsider.comkano.metheverge.comfastcompany.com

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: