Přichází přemožitel Periscope? Facebooku Live se má otevřít nejen celebritám

18. 8. 2015 | Petr Michl
Nástroj pro streamování online videa Facebook Live brzy nebude jen v rukách vybraných celebrit. Přebere dominantní roli Periscope?

Facebook nechce zůstat pozadu. Jeho nástroj pro živé streamování videa, Facebook Live, by se měl brzy dostat od exkluzivního testu u vybraných celebrit i do rukou správců ověřených profilů.

Periscope, nástroj pro živé streamování video obsahu patřící Twitteru, se zdá být marketingovým trendy tématem posledních měsíců. První live streamy má za sebou i tým Baracka Obamy, v ČR obstarala první krůčky například značka Jägermeister svým streamem z koncertu z Náplavky pro pár stovek fanoušků. Jedním z nejpopulárnějších českých vysílání přes Periscope pak může být to od tvůrce pořadu Praha vs prachy pro Stream.cz, Janka Rubeše, které zachytilo jeho nevpuštění na tiskovou konferenci magistrátu hl. m. Prahy k řešení otázky podvodných taxikářů. Facebook představil před  dvěma týdny 5. srpna klon téhož. Jeho nástroj pro streamování videa nese název Facebook Live a byl nejprve dán do rukou těm, od kterých se očekává největší dosah - tedy skutečně velkým celebritám. Nyní to ale dle Joshe Constinea z Techcrunch vypadá, že brzo by ho mohli zařadit mezi své zbraně i správci stránek a ověřené uživatelské profily. Stát by se tak mělo skrze umožnění přístupu do VIP aplikace Mentions, která zahrnuje i přístup k Facebook Live.


Zdroj: www.techcrunch.com

Důležitým prvkem Facebook Live je to, že se po odvysílání video uloží a je i zpětně zhlédnutelné
. V tom je rozdíl oproti konkurenční službě Meerkat, kde video po streamu zmizí, a také oproti zatím nejpoužívanějšímu Periscope, kde lze zhlédnout záznam jen 24 hodin od odvysílání. Neboli Facebook Live lze brát jako další formu rozšíření klasického video formátu největšího sociálního média světa.

Mezi první celebrity, kterým byl dán přístup k Facebook Live patří například herec a bývalý wrestler Dwayne “The Rock” Johnson, tenisová jednička Serena Williams, americká  televizní ikona Martha Stewart, a zpěvák Michael Bublé.

Tato forma škálovatelného uvedení může mít několik důvodů. Nástroj tak dostane větší mediální pokrytí, je vnímán jako atraktivnější a celebrity navíc mohou dávat příklad v tom, jaký typ obsahu je pro tento formát vhodný. Variantou ale také je, že celá platforma potřebovala ještě dotáhnout některé technické detaily a nezvládla by velký nápor uploadů.

Facebook Live má každopádně velké ambice. Periscope patřící Twitteru zakrátko po svém uvedení značně utlumil buzz kolem aplikace Meerkat. V Menlo Parku pak jistě doufají, že i jejich nástroj pro živé streamování videa porazí konkurenci dle hesla „silnější platforma vítězí".

Zdroj: Techcrunch, Business Insider

Štítky dokumentu: Facebook Twitter

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: