Randící aplikace pro Facebook využívá společných přátel jako dohazovačů

30. 3. 2012 | Bednářová Daniela
Pro ty, co se chtějí seznámit, je na Facebooku k dispozici nová aplikace. A není to rande úplně naslepo. Aplikace loví mezi přáteli vašich přátel.

Jak se s někým seznámit? Jednou cestou je to, když vás představí společný kamarád. Tahle myšlenka se dokonce stala ústředním nápadem pro novou aplikaci pro ty, co hledají lásku na síti. Jmenuje se Yoke a je až překvapivě jednoduchá. Na začátku nevyžaduje žádné zdlouhavé zakládání profilu a vyplňování detailních informací o tom, co máte rádi. Tyhle informace získá s vaším svolením aplikace automaticky z několika sítí - mezi hlavní patří Facebook.

Základním lovištěm Yoke jsou přátelé vašich přátel na Facebooku. Aplikace pracuje s informacemi, které jsou veřejně přístupné, a dohromady vás tak může dát i s těmi, kterří aplikaci nepoužívají. Kritériem pro výběr vhodného partnera je například vzdělání - v Americe aplikace páruje například ty, kteří navštěvovali prestižní univerzity (Ivy League), nebo mají podobný hudební vkus.

Komunikace u Yoke probíhá přes zprávy na Facebooku. Kontaktování pak obsahuje větu: “Oba jste přátelé s “(doplňte jméno vašeho kamaráda)”, podívejte se, co dalšího máte společného.” Pokud jste na tento druh oslovení příiš stydliví, požádejte společného přítele, aby vám udělal dohazovače a vzájemně vás “představil”. Dalším plusovým bodem je to, že všechno probíhá soukromě, žádné zveřejňování na Zdi ani v News Feedu.Yoke používá i data z jiných sítí, například ze služby Spotify, která umožňuje sdílení hudby nebo z Amazonu.

Chtěli byste se takto seznámit?

Zdroj: www.techcrunch.com

Štítky dokumentu: Facebook Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: