Shopping Ads na YouTube bude možné umístit i u videí třetích stran

6. 10. 2015 | Petr Michl
Všechny ty hauly, unboxingy a recenze YouTuberů budou pro inzerenty ještě užitečnější. S Shopping Ads k nim budou moci přímo na video přilepit produktové karty.

Reklamy na YouTube se posunou o krok dál. Minimálně tedy ty, které mají vést k nákupu. Google přiblížil, jak budou fungovat Shopping Ads.

Tento reklamní formát bude možné umisťovat i na cizí videa. Na vlastní videa inzerenta jde od května tohoto roku přidávat nákupní karty s pomocí tzv.  TrueView Shopping ads, Nová možnost je ještě více atraktivní. Umožňuje totiž ještě lépe využít všechny recenze, unboxing videa (lidé vybalují poprvé z krabic produkty), hauly (lidé se chlubí, co si koupili) a videa ve stylu jak na to".

Jak budou reklamy fungovat

Jedná se o formát Truview Cards. V pravém horním rohu obrazovky bude zobrazena ikona „i". Kliknutí na ní ukáže nákupní karty přes video. Dobře to zobrazuje následující GIF.Podobně jako u polí Google nákupů ve vyhledávání (to jsou ty boxy s fotografiemi produktů, kvůli kterým EU žaluje Google o 6 miliard euro) se i o jejich umístění povede klasické kauce. Reklamy budou vytvářeny také z existujícího feedu inzerenta v Merchant Center.  

Kdy budou Shopping Ads dostupné

Datum dostupnosti nového formátu je zatím nejasný. Dle Googlu se tak stane „v průběhu následujících měsíců".

Zdroj: AdWords Blogspot

Štítky dokumentu: E-Commerce Google Reklama online

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: