Spojte se se svým sousedem aneb OhSoWe

31. 5. 2011 | ZeB
Chuck Templeton, zakladatel úspěšného projektu OpenTable, přijal další výzvu. Chce spojovat sousedy ve Spojených státech amerických pomocí hyperlokálního sdílení.

Chuck Templeton, zakladatel úspěšného projektu OpenTable, který umožňuje rezervaci ve více než 20 000 restauracích v USA, přijal další výzvu. Chce spojovat sousedy ve Spojených státech amerických pomocí hyperlokálního sdílení.

Templetonův nápad nazvaný OhSoWe byl v tichosti spuštěn již na začátku května. Ve své podstatě je to online komunikační platforma pro sousedy určená k tomu, aby se spojovali a vzájemně komunikovali přes internet. Místo zajišťování místních zpráv OhSoWe představuje webovou stránku pro vkládání různých položek ke sdílení nebo pro rozdmýchávání diskuzí s lokálními tématy.

 

OhSoWe má tři hlavní části, které umožňují spojit se a komunikovat s lidmi, kteří žijí poblíž: Sousedé, Komunikace a Určené ke sdílení. V rubrice sousedé lze najít seznam lidí, kteří žijí blízko vašeho bydliště. Prostřednictvím sekce Komunikace můžete uveřejnit svoji zprávu na jakési veřejné nástěnce, jejíž obsah uvidí členové vaší místní skupiny. V části Určené ke sdílení můžeme nabízet cokoli k zapůjčení či ke koupi. Nejedná se jen o materiální věci, svým sousedům zde můžete nabízet i své dovednosti (např. opravu topení, vymalování či tvorbu webových stránek).

 

 

Uvítali byste podobnou možnost komunikace s vašimi sousedy? Chtěli byste mít takovou sociální síť v České republice? Přispějte svým názorem do diskuze na naší facebookové stránce.

 

Zdroj: www.mashable.com
 

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: