Tim Cook poodhalil plány Applu

31. 5. 2012 | Bednářová Daniela
Apple by mohl do budoucna posílit svoje vazby s Facebookem a vylepšuje se i hlasový asistent Siri.

Generální ředitel společnosti Apple Tim Cook naznačil v rozhovoru pro server All Things D v rámci konference D10 několik zajímavých informací ohledně budoucnosti gigantické firmy.
Vztah mezi Applem a největší sociální sítí označil za “velmi pevný”, i proto vidí budoucnost v jejich další spolupráci. Podle některých spekulací je tedy možné, že dojde k zakomponování Facebooku do očekávaného operačního systému iOS 6. Něco podobnéhu už Apple udělal s Twitterem v rámci iOS a OS X 10.8 Mountain Lion.

Cook se vyjádřil i k hojně diskutované inteligentnímu softwaru pro komunikování s mobilním přístrojem za pomoci hlasu. Siri by měla v brzké době doznat nějakých vylepšení. Potenciál, který se v hlasovém asistentovi podle Cooka skrývá je až neuvěřitelný. To zatím Siri prokazuje hlavně v řadě samostatných reklamních spotů. Skutečné užívání tak jednoduché není. Apple dokonce čelí hromadné žalobě uživatelů, kteří jsou velmi nespokojeně s funkčností hlasového asistenta.

 

Tim Cook se nevyhnul ani dotazům na další průnik Applu do oblasti televizních produktů. V současnosti Apple TV představuje centrum domácí zábavy, kde se dají sledovat filmy, videa z YouTube, fotky nebo umožňuje poslouchat a streamovat hudbu z iTunes. Cook souhlasil s tím, že současná podoba Apple TV neřeší všechny problémy spojené se sledováním televize, ale kam hodlá firma pod jeho vedením tento produkt posunout jasně neřekl. Klasické televizní stanice na Apple TV nenajdete a do budoucna podle Cooka obsah Apple TV neprojde výraznější změnou. Prodeje současného modelu úspěšně stoupají. Za necelou polovinu roku prodal Apple skoro stejné množství jako za celý loňský rok (2,8 milionů kusů).

Zdroje: www.mashable.com, www.techcrunch.com


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: