Twitter má první televizní reklamu i hashtag stránku. Je to jízda!

12. 6. 2012 | Bednářová Daniela
Nový marketingový nástroj na Twitteru využívá hashtagy specifickým způsobem.

První televizní reklama Twitteru byla odvysílaná v neděli a točila se jen kolem NASCARU. Oblíbený americký motoristický sport s miliony fanoušků má na Twitteru vlastní hashtag #NASCAR. Ten ale neodkazuje klasicky jen na jednotlivé tweety, ve kterých bylo hashtagu použito, ale také na stejně označenou stránku, kde je obsah přehledně seřazen.

Americká média spekulují o tom, že spoty neměly ani tolik nalákat nové uživatele, ale spíše ukázat novou podobu prezentace pro firmy prostřednictvím hashtagů a speciálních stránek.

Během víkendu byly tweety s hashtagem #NASCAR od různých autorů třízeny na základě algoritmů a speciálního dohledu tak, aby návštěvníci stránky měli přímý přístup k nejzajímavějším tweetům.
Na nové stránce navíc NASCAR pro fanoušky připravil komentáře jezdců, techniků i automobilových expertů ze závodu v Poconu. Také je zde k nalezení spousta zákulisních fotografií. Hashtag stránka tak nabízí uspořádané informace a zajímavosti na rozdíl od změti odkazů, která by uživatele Twitteru běžně čekala po vyhledání hashtagu/klíčového slova.

 

Twitter na stránku upozornil předem na svém blogu, ale sada televizních reklam v průběhu přenosu závodu byla překvapením. Jednotlivé spoty jsou stejně jako hashtag stránka zaměřené na unikátní pohled na závod. Běžně se totiž člověk například nedostane tak blízko k výměně kol při zastávce v boxu.

 

Stránka měla úspěch a dá se očekávat, že i ostatní sportovní odvětví a velké značky budou chtít využít potenciálu nového propagačního nástroje. Pro společnosti je lákavé i to, že obsah hashtag stránky mají vytvářet primárně uživatelé Twitteru. Společnosti mají za úkol jednotlivé tweety třídit (za využití algoritmů).

Zdroje: www.businessinsider.com, www.techcrunch.com


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: