Válka operačních systémů - nejsou čísla jako čísla

7. 6. 2012 | BeDa
Na počet prodaných zařízení s daným OS vede Android, iOS od Applu ale užívají lidé aktivněji.

Největším hráčem mezi operačními systémy pro chytré telefony a tablety je podle trafficu a e-commerce v Americe iOS od společnosti Apple. Konkurenční Android od Googlu se ale opravdu snaží, jeho podíl na trhu pořád stoupá. Ale týká se to pouze počtu prodaných zařízení s tímto operačním systémem. Chytrých telefonů s OS Android je celosvětově přes 56 %, druhý iOS má necelých 23 % podílu. S touto převahou by Android měl mít i větší podíl na mobilním trafficu, ale nemá. Tady má vedení pořád pevně v rukou Apple.

S vedoucím postavením na trhu mezi operačními systémy pro chytrá zařízení je spojena i podpora vývojářů. Větší pravděpodobnost používání aplikací je právě u majitelů zařízení značky Apple. Lidé s Androidem prostě nepoužívají aplikace tak často. Vyvíjet novou aplikaci je nejvýhodnější pro ten operační systém, který na aplikace užívá nejvíce lidí. Takže dominantní operační systém má více lepších aplikací, které potenciálně mohou přitáhnout i více zákazníků.

Podle portálu Business Insider jsou majitelé Androidu především začátečníci na poli technologií. Také je Android k dispozici u levnějších přístrojů než iOS. Tudíž jsou jeho majiteli spíše příslušníci nižší a střední třídy, kteří tolik internet v mobilním telefonu neužívají ani neutrácejí tolik při nakupování přes internet. To potvrzují i data z NetMarketShare, kde 60 % trafficu přes mobilní web je z přístrojů Apple, stejně jako většina nákupů.

Celosvětově byl dlouhou dobu nejrozšířenějším operačním systémem v mobilních telefonech Symbian, nyní ho vystřídal Android a iOS. I u nás jasně vede Android.

Zdroje: www.businessinsder.com, gs.statcounter.com, www.technobuffalo.com


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: