Brněnský startup Celebrio Software získal investora

24. 8. 2012 | Petr Michl
Startup pyšnící se vítězstvím v soutěži Vodafone Nápad roku a vysokým umístěním ve světové vývojářské soutěži Microsoft Imagine Cup, získal peníze na další rozvoj.

Brněnský start-up Celebrio Software má nového investora. Do společnosti, která se zaměřuje na tvorbu systému pro seniory, vstoupil tento měsíc Petr Zámečník. Jeho investice se pohybuje v řádu jednotek miliónů korun. Dle obchodního rejstříku, drží nyní Petr Zámečník padesátiprocentní podíl ve společnosti.

Společnost Celebrio Software byla založená v únoru 2012. Firma je součásti inkubačního programu Jihomoravského inovačního centra od 30. dubna 2012. V červnu 2011 tým ve složení Martin Novák a Petr Kunc zvítězil v podnikatelské soutěži Vodafone Nápad roku a získal titul Ekonom Student podnikatel a slavil i úspěch v New Yorku na soutěži Microsoft Imagine Cup 2011.

Celebrio Software vyvíjí stejnojmenný systém schopný zcela překrýt stávající operační systém počítače či tabletu a poskytnout přívětivé uživatelské prostředí. Vyznačuje se jednoduchostí ovládání s důrazem na nabízení intuitivní cesty k cíli. Ta je daná i úzkým výběrem aplikací, které ovšem mají pokrývat potřeby cílové skupiny. Tou jsou především senioři a lidé, kteří se stávajících počítačů a tabletů bojí. Cílem je umožnit jim vstup do světa technologií a internetu, ač se jim zdá při setkání s mainstreamovými operačními systémy příliš složitý. V současné době systém Celebrio podporuje devět aplikací a jejich počet roste. „Pro nás je typická jednoduchost velkých ovládacích prvků a systému, který nemusíte nastavovat, ale nastavuje se sám. Díky jednotnému ovládání a vzhledu se vše v systému ovládá a reaguje stejně a místo nabízení pěti alternativ se soustředíme na tu jednu nejlepší.“, říká Martin Novák.

 

 

Připravuje se řada novinek jako například rozšíření aplikace Rozhovor o univerzální video-hovory, větší napojení na Facebook prostřednictvím aplikace Lidé či rozšíření nabídky elektronických knih, kde je už nyní zdarma 236 knih. V oblasti elektronických knih chystá Celebrio Software také spolupráci s dalším brněnským start-upem, společností BookHaus, která dováží špičkovou technologii v oblasti e-čteček a e-knih na český trh.


Systém jako takový je dostupný zdarma na webu. „Máme interně připravený program, který se dá nainstalovat do systému Windows, dokáže operační systém překrýt, má svůj internetový prohlížeč a s Windows spolupracuje, takže můžete používat obojí, nebo takto můžete k rodinnému počítači pustit babičku. Na Android připravujeme také vlastní aplikaci, která umožní přístup k celé Celebrio platformě a bude rovněž obsahovat prohlížeč. Teoreticky dokážeme softwarově udělat celý vlastní Celebrio tablet, ale zde nám chybí obchodní partner, který by to s námi uvedl na trh a distribuoval,“ shrnul půlroční vývoj Celebrio Software jeho zakladatel Martin Novák.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: