Charitativní skupina na Facebooku se změnila na rasistickou

18. 1. 2010 | RaTP
Manipulace se členy skupin na Facebooku se v tuzemsku stala novým fenoménem. Funguje na jednoduchém principu - správce, který může zůstat v anonymitě, založí skupinu s názvem, jež má šanci masově se rozšířit - v tomto případě "Za každého člena této skupiny 10 Kč na pomoc Haiti". Jakmile skupina dosáhne vysokého počtu členů, dojde k jejímu přejmenování (tak jako se soutěžící o iPhone se změnili na přátele Jiřího Paroubka), případně úpravě vniřního sdělení.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Manipulace se členy skupin na Facebooku se v tuzemsku stala novým fenoménem. Funguje na jednoduchém principu - správce založí skupinu s názvem, jež má šanci masově se rozšířit - v tomto případě "Za každého člena této skupiny 10 Kč na pomoc Haiti". Jakmile skupina dosáhne vysokého počtu členů, dojde k jejímu přejmenování (tak jako se soutěžící o iPhone se změnili na přátele Jiřího Paroubka), případně úpravě vniřního sdělení. Ze skupiny, která původně slibovala příspěvek na charitu se tak stala skupina, která naopak xenofobně napadá černochy imigranty.
Vzhledem k tomu, že název zůsal nezměněn, přidávají se ke skupině i přes varování médií další členové - v současnosti jich má asi 135 000, ti původní navíc nejsou o provedených změnách pravděpodobně informováni.

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: