Drby o Facebook phonu jsou zpátky, objeví se možná už letos v létě

26. 4. 2012 | BeDa
Společnost HTC nejdříve na speciálním telefonu spolupracovala s Googlem, nyní je na řadě Facebook.

Už v roce 2010 se šuškalo, že největší sociální síť Facebook chystá vlastní mobilní telefon. Tehdy ale Mark Zuckerberg popřel, že by Facebook měl něco takového v plánu. Ale ani tak klepy neustaly. Povídalo se o telefonu s označením Buffy, dokonce měl být v jednu chvíli i zadarmo. A teď je to tu zase. Server DigiTimes přinesl ve středu informaci, že Facebook spolupracuje s firmou HTC na vlastním chytrém telefonu. Přístroj má být vytvořen exkluzivně pro Facebook a do mobilní platformy mají být zapracované všechny jeho funkce. Představen by mohl být nový Facebook phone ještě letos, nejdřív někdy o prázdninách.

Proč nepřišel Facebook s vlatním telefonem dříve? Mobilní krajina se totiž za dva roky výrazně změnila. Chytré telefony jsou mezi lidmi stále oblíbenější, Android je mezi mobilními platformami dominantní a cena kvalitního hardwaru klesla. A také úspěch tabletu Amazon Kindle Fire dokázal, že to jde i bez Googlu.

Podle současných informací by měl Facebook phone fungovat na upraveném operačním systému Android. Neměl by zahrnovat služby, které poskytuje Google (Gmail, Google Play nebo Google Maps). Pro potenciální kupce by to mohlo být rozhodující. Facebook je totiž společnost, která se s Googlem může srovnávat. To dokazuje i společnost HTC, která původně spolupracovala na telefonu s Googlem. Jejich společným výtvorem byl Nexus One, pak ale Google přešel k Samsungu, s nímž se spojil při vývoji druhé řady vlastního chytrého telefonu. Nyní si nového spojence našlo HTC.

Zdroje: www.techcrunch.com, www.digitimes.com


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: