Elon Musk upřednostnil možnost zesměšňování Twitteru před místem v jeho správní radě

12. 4. 2022 | Petr Michl
Překvapení! Vše je zase úplně jinak a Musk se ptá svých sledujících, jestli by se nemělo sídlo Twitteru přeměnit na ubytovnu pro bezdomovce.


Zdroj: Elon Musk od Marina Lichnevska na Shutterstock  / úprava Marketing Journal

Elon Musk je všechno, jen ne další nudný miliardář. Minulý týden jsme informovali o tom, že se stal s 9,2 % akcií největším držitelem akcií společnosti Twitter a posléze vyšlo najevo i to, že se má posadit do čela jeho správní rady. Nyní se ovšem této role vzdává.  

Je to patrné z dokumentu pro Komisi pro cenné papíry, kde je uvedeno, že Musk nebude členem správní rady.

Vše přitom tak hezky začalo. „…Je vášnivým vyznavačem i intenzivním kritikem naší služby, což je přesně to, co potřebujeme v Twitteru i ve správní radě, abychom byli v dlouhodobém horizontu silnější. Vítej, Elone!“ jásal minulý týden CEO Twitteru, Parag Agrawal. Jenomže Muskova dohoda o vstupu do správní rady Twitteru byla spojena s ustanovením, které mu bránilo koupit více než 14,9 % akcií Twitteru, a především s podmínkou odpovědnosti jednat v nejlepším zájmu společnosti a jejích akcionářů. Lidově řečeno: bylo by záhodno, aby Musk zanechal svých špílců proti Twitteru přímo na jeho platformě a nechal si je až na setkání správní rady, nemluvě o tom, že by bylo vhodné, aby se ve svých tweetech umravnil tak nějak obecně.

A to je pro Muska evidentně problém. Už minulý týden ve čtvrtek na Twitteru zveřejnil obrázek z doby, kdy v podcastu Joea Rogana slavně kouřil trávu. Připsal přitom k němu: Příští zasedání představenstva Twitteru bude lit." Přičemž výraz „lit“ znamená v angličtině zapálený, ale je to také dle slovníku generace Z významem něco jako slovo „cool“ pro mileniály.

Posléze publikoval a následně smazal tweet, v kterém navrhl, aby předplatitelé Twitter Blue byli automaticky ověřováni a mohli platit Dogecoinem.

Pravděpodobně poté následovala nějaká zákulisní domluva se CEO Twitteru o tom, že toto asi nebude ten způsob, jak by se měl Musk jako člen správní rady chovat. A evidentně nebyla přijata nejbohatším mužem světa dobře. V sobotu 9. 4. totiž Musk řekl, že o tuto pozici již nestojí. „Elon se měl stát oficiálně členem správní rady 9.4., ale to samé ráno sdělil, že se tak nestane. Věřím, že je to tak nejlepší…“ sdílel tuto novinku v rozporu s pár dní starým uvítáním Muska na palubě Parag Agrawal a dodal, že si budou vážit Muskových podnětů, i když ve správní radě nebude.

Následně se Musk na Twitteru rozohnil. Nejprve zjišťoval u svých příznivců anketou, zda by Twitter neměl přeměnit své sídlo v San Francisku na útulek pro bezdomovce, „protože se tam stejně nikdo neukáže". 9 z 10 hlasů při jejich počtu blížícím se milionu hlasovalo pro útulek, pravděpodobně „protože to je legrace a uvidíme, co se z toho vyvrbí“. Musk posléze tento tweet smazal. Krátce poté přišel Musk se seznamem nejvíce sledovaných účtů na platformě s poukazem na to, že málokdy něco tweetují. Ke statistice připojil jednoduchý dotaz:

„Umírá Twitter?“

Tento dotaz ponecháváme bez odpovědi. V tuto chvíli je ale zřejmé, že vztah vedení Twitteru s jeho největším akcionářem bude velmi živý. To může znamenat, že bude nadále „zlobivým dítětem“ škodícím skrze tweety, ale jeho ego ho může klidně dohnat ke snaze získat rozhodující podíl akcií k ovládnutí společnosti, nebo také s velkým bouchnutím dveří svůj podíl prodá. U Muska skutečně nikdo nikdy neví…


Tip redakce


Zdroj: Elon Musk od Marina Lichnevska na Shutterstock  / úprava Marketing Journal

Toto rozhodně není poprvé, co se Musk chová na Twitteru jako utržený ze řetězu. Přečtěte si více než výmluvný příklad v článku PR fail: Elon Musk chtěl být hrdinou a zachráncem, skončil jako sprostý hlupák.

Štítky dokumentu: Twitter

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: