Etiketa piva TheMŽE z minipivovaru Proud získala bronz ze soutěže Best Label

7. 6. 2021 | Petr Michl
České pivo slaví další úspěch, i když tentokrát ryze „povrchní“. Etiketa plzeňského minipivovaru Proud předběhla v soutěži Best Label více než stovku konkurentů a skončila na třetím místě.

Etiketa piva TheMŽE, které je součástí stálé nabídky nového pivovaru Proud, uspěla mezi 104 etiketami z celého světa v mezinárodní grafické soutěži Best Label Hospitality Riva. Bronzovou medailí oceněná etiketa je výsledkem zdařilé spolupráce Proudu se studiem Artbureau, autorem grafického návrhu, a rodinnou tiskárnou Etiflex.

Soutěž Best Label je součástí předního italského veletrhu prezentujícího svět pohostinství a cateringu Hospitality Riva. Letošní 45. ročník se mimořádně přesunul z výstaviště v Riva del Garda do on-line prostředí. Odborná porota na etiketě TheMŽE z pivovaru Proud ocenila  čisté, moderní řešení, kdy lineární povaha grafické ilustrace kontrastuje s pohybem hravého písma. A také efektivní využití ušlechtilého stylu tisku a smysl pro detail; díky použití několika základních barev bylo docíleno svěží barevné palety.

Studio Artbureau stojí za celým vizuálním stylem Proudu, který pracuje s vlnovkou a typografickým řešením loga, jež funguje i otočené o 180º.

 

Druhé místo v soutěži Best Label náleží etiketě na láhvi italského piva Chakra Booster. Etiketu z dílny studia Dario Frattaruolo Design a za typografii zodpovědnou Tipografia Grafical / Mcc chválí porota soutěže za moderní pojetí s důrazem na detail, nápadné pro ironickou a velmi detailní ilustraci. Zdobí ji i výbušná chromatická paleta.

 

 

Prvenství uzmula etiketa značky piva Track21 vytvořená studiem Basile ADV - Resistenza s typografií od Tipografia Labelado. Porotce potěšila inovativní koncepce a propracovanost v každém detailu, velmi přesný tisk a vyvážená a sugestivní chromatická paleta. 

 

Kam dál? 

Pivo Pilsner Urquell změnil svou láhev, z které zmizela aluminiová fólie. Plastové nálepky nahradí papírové etikety.

Štítky dokumentu: Budování značky

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: