Facebook rozšiřuje svou reklamní síť Audience Network také pro mobilní web

27. 1. 2016 | Petr Michl
Facebook oznámil, že rozšiřuje svou mobilní reklamní síť Audience Network ze světa aplikací také do sféry mobilního webu.

Facebook oznámil, že rozšiřuje svou mobilní reklamní síť Audience Network ze světa aplikací také do sféry mobilního webu.

Ač lidé tráví většinu času na mobilních zařízeních v aplikacích, nedá se podceňovat ani síla webu. Konzumace mobilního webu se od roku 2013 do roku 2015 navýšila o 53 %. Čím dál důležitější je pro zpravodajská média. V příspěvku na vývojářském blogu Facebooku uvedl softwarový inženýr Mike Murphey:

„Zaměřujeme se na to, abychom inzerentům poskytli reálné výstupy v podobě prodeje či instalace aplikace. Vydavatelům poskytujeme metriky, aby mohli optimalizovat svoje Advertiser Outcome Score. Narozdíl od jiných sítí, Audience Network odměňuje kvalitní vydavatele na základě toho, jakou hodnotu přinášejí inzerentům."


Ukázky bannerových ploch v Audience Network, které i v menších formátech dokáží díky overlay prostředí zatmavujícímu obsah webu upoutat plnou pozornost.

Lákadlem pro inzerenty je cílení dle Facebook ID, což znamená například umožnění cílení a remarketingu napříč zařízeními. Tím dalším je fakt, že v Audience Network vládnou tzv. rich reklamní formáty, často překrývající celou obrazovku a umožňující mnohem větší viditelnost než nabízí jiné reklamní sítě. Mike Murphy k tomu uvedl:

„Do prostředí mobilního webu expandujeme s úspěšnými nativními formáty, které dnes tvoří víc než 80 % impresí na Audience Network a mají až 7x vyšší výkon ve srovnání se standardními bannerovými formáty. Vydavatelé mohou využít plně přizpůsobitelné nativní a inovativní formáty jako Carousel Ads... Pomáháme také vydavatelům s převodem klasických bannerových formátů jako středního obdélníku 300 x 250 pixelů do nativní verze..."  

Facebook zatím prováděl test s vydavateli jako Elite Daily, USA Today Sports Media Group, Slate či Time. Další zájemci o zkoušku v betatestu se mohou přihlásit zde.

Kam dál?

Přečtěte si více o Audience Network v článku Facebook rozšiřuje reklamy dále mimo svá území. Audience Network umožňuje zacílit uživatele mobilních aplikací.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: