Facebook umožní uživatelům platit online i v kamenných obchodech skrze Messenger

30. 3. 2016 | Jakub Hort
Messenger dostane novou funkci. Nyní se z něj stane i mobilní peněženka.

Facebook se neustále snaží svůj Messenger inovovat, aby uživatelům přinášel co nejvíce nástrojů. Tato chatovací aplikace už dnes slouží k daleko více věcem, než jen k posílání zpráv. Nyní se zdá, že by se Messenger mohl také stát mobilní peněženkou.

Už od roku 2014, kdy se k Facebooku připojil David Marcus, tehdejší prezident platební brány PayPal, se vedou spekulace, že právě on by měl být tím člověkem, kterému se podaří Messenger monetizovat. Minulý rok Facebook v USA uvedl funkci, díky které si mohou přátelé během konverzace v Messengeru posílat peníze. V letošním roce plánuje Facebook zavést funkci, která uživatelům umožní platby skrz Messenger v kamenných i online obchodech.

Podle zprávy, se kterou přišel portál The Information, to vypadá, že do zdrojového kódu Messengeru byla zakomponována možnost platit bez potřeby hotovosti. Platbu může uživatel využít jak při návštěvě kamenného obchodu, tak pří nákupu v eshopu. Jinými slovy se Facebook snaží stát novým a lepším PayPalem. 

Tato změna by z Messengeru udělala aplikaci pro placení v obchodech a především pro platbu všech digitálních transakcí. A to je jeden z předpokladů k tomu, aby mohly značky skrze Messenger prodávat a uživatelé mohli dostat nepřerušovanou nákupní zkušenost, kdy neopustí brány platforem vlastněných Facebookem.

Tip redakce:

Není vše jen o usnadňování online plateb, usnadnit se může i přístup médií k čtenářům skrze další platofrmu. Předminulý týden Facebook prozradil, že zpřístupní Messenger vydavatelům, kteří přes něj budou moci distribuovat své nejnovější články.

Zdroje: MarketingLand,The Information

 

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: