Google představil sluchátka, co umí v reálném čase překládat 40 jazyků

5. 10. 2017 | Petr Michl
Dar pro všechny cestovale a metla na tlumočníky. Sluchátka Google Pixel Buds zvládnou překládat z i do 40 jazyků, takřka bez jakéhokoliv zpoždění od vyslovení. Háčkem je to, že to umí jen s novým telefonem Googlu, Pixel 2.

Svět chytrých telefonů a elektroniky nám ukazuje, že aura značky není věčná, ale má velkou setrvačnost. Apple už nepřináší revoluční produkty a platí to i pro iPhony v posledních letech. Vynikající prémiový standard přesto generuje obrovské zisky a na iPhony se stále ještě stojí fronty. Google je také pro mnoho lidí love brand a jeho mobilní operační systém Android má ve smartphonech většina jejich světových uživatelů. Přesto se mu dosud nedařilo skutečně prosadit mezi samotnými výrobci chytrých telefonů. Změnit by to měla překvapivě věc, která je s jejich včera představeným smartphonem Pixel 2 spojena: bezdrátová sluchátka Pixel Buds.

Ty jsou konkurencí bezdrátových sluchátek Airpods od Applu. Mimo poslechu a telefonování bez starostí se zamotanými kabely nicméně nabízejí něco co nikdo jiný: schopnost být elektronickým tlumočníkem ve 40 jazycích, včetně češtiny. Když u sluchátek provázaných s Pixel 2 poklepete na to ve vašem pravém uchu, vyslovíte: „Help me speak French," a začnete mluvit anglicky, z reproduktorů telefonu se ozve simultánní tlumočení toho, co říkáte. Řeč vašeho konverzačního partnera se vám pro změnu bude překládat rovnou do sluchátek.

Fungování dobře ilustruje ukázka z tiskové konference (od 1:06).

Google není první, kdo s touto myšlenkou přišel. Je tu už mnoho dekád, v posledních letech pak přichází reálné technologické pokusy okamžitý překlad zprostředkovat. Loni ho uvedl Skype. Na crowdfundingové platformě IndieGogo zaznamenal úspěch projekt the Pilot od Waverly Labs, ten nabízí, stejně jako Google, sluchátka s tlumočnickými schopnostmi. Podobně jako Skype má ovšem problém s tím, že překlad přichází s jistým zpožděním. The Pilot navíc nabízí jen 15 jazyků oproti 40 v případě Pixel Buds a je také citelně dražší, prodává se za 249 dolarů, Google si svou novinku cení na 159 dolarů. A především The Pilot sice na IndieGogo vybral téměř 4,5 milionu dolarů, ale ještě nezačal zboží zasílat svým podporovatelům. Ti ho zřejmě dostanou, další zákazníci ale už budou hledat důvod, proč ignorovat o poznání lepší a levnější produkt od Googlu, obtížně.Tedy jeden tu je. Fakt, že The Pilot má fungovat s iPhony i s telefony s Androidem vybavenými Bluetooth BLE, zatímco Pixel Buds jsou pro tuto chvíli funkční pouze ve spojení s Pixel 2. Tato funkčnost jak ze sci-fi filmů je pověstnou „killer feature", která znatelně překonává konkurenci a dává vám pádný důvod do této kombinace jít. Tedy v případě, že se chystáte na cestu kolem světa nebo vedete častá jednání s cizinci neovládajícími stejný jazyk jako vy. Přiznejme si rovnou, že tu mluvíme o zajímavé menšině, nikoliv o většinové mase potenciálních zákazníků. Přesto jde od Googlu o skvělý hardwarový počin. Nový iPhone díky tomu z Pixel 2 asi nebude, ale nálepka inovátora ve světě mobilních technologií nyní patří Googlu.

Zdroje: Engadget, Google, IndieGogo, Waverly Labs

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.