Instagram oznámil uvedení video carousel reklam

24. 5. 2016 | Petr Michl
Ještě atraktivnější reklamy s využitím carouselu jsou na Instagramu dostupné již pro všechny inzerenty. Podívejte se, jak je může oživit využití série videí.

Video Carousel Ads se objevily v beta-testu zhruba před měsícem, nyní by již měly být dostupné všem inzerentům. Tento formát přináší možnost vložit do jedné reklamy až 5 videí se stopáží maximálně 60 vteřin.

Limit 5 prvků může být ale namíchán z fotografií a videí zároveň. Disney vytvořil video carousel reklamu pro filmovou novinku Alenka v říši divů: Za zrcadlem, která vstoupí do kin tento pátek 27. května. Série videí ukázala Alenku prostupují skrze zrcadlo do světa fantazie. Spot byl cílen na fanoušky Disney, ženy ve věku 13-24 let a další specifická publika. Poslední položkou z carouselu pak bylo tlačítko pro zarezervování lístků do kina.Možná ještě zřetelnější využití ilustrují videa přibližující kompletní carousel reklamy u společností Asos a Taco Bell, které se také podílely na beta-testu formátu. Taco Bell dokázal v reklamě nabídnout několik fází postupu přípravy jídla.Asos ukazuje, že právě pro e-shopy jsou carousel ads vynikající například pro představení více variant produktu. V tomto případě různé barevné verze outfitu nepřibližují pouze fotografie, ale i videa.

Instagram uvádí, že čas, který strávili jeho uživatelé sledováním videa, se během posledních 6 měsíců zvýšil o více než 40 %. Cituje také výzkum tvrdící, že přidání videí do reklam zvyšují jejich oblíbenost ve srovnání s reklamami složenými pouze ze statických obrázků.

Video carousel reklamy lze nastavit v Ads Manageru Facebooku i v Power Editoru.

Zdroj: Blog Instagram

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.